Recyklingowe ferie w Kopalinach

Tegoroczne ferie w świetlicy w Kopalinach na pewno można nazwać twórczymi.
A niektórzy mogliby nazwać je recyklingowymi… Wszystko to za sprawą zajęć plastyczno – technicznych, podczas których nasze głowy kipiały pomysłami, nasze palce „wyczarowywały” piękne przedmioty z niepozornych materiałów, a usta nie zamykały się, bo najciekawsze historie opowiada się zawsze podczas wspólnej pracy. Postanowiliśmy, że w tym roku niektóre nasze prace powstaną z niepotrzebnych materiałów, które znaleźć można w każdym domu – stwierdziliśmy, że trzeba im dać drugie życie.

Pierwsze 3 dni poświęciliśmy na przygotowanie upominków dla babci i dziadka.
Z kolorowych, niepotrzebnych papierów wykonaliśmy przestrzenne kartki z serduszkiem, życzeniami i zdjęciem. Do kartki każdy mógł dołączyć drobny upominek: bukiet róż wykonanych z płyt CD, zawieszkę z motywem kwiatu z płyty CD lub serduszko zawieszkę ze szmatek. Przygotowanie zawieszki stało się dla dziewcząt okazją do odbycia szybkiego kursu szycia na maszynie. Kreatywne myślenie od razu zaowocowało u nich dodatkowymi pomysłami – przy okazji kursu powstały jeszcze serwetki i poduszki, które na pewno przydadzą się na kolejnej nocy świetlicowej. 

W drugim tygodniu udało nam się wykonać lampiony i piękne stojaki na kolczyki – tu również wykorzystaliśmy niepotrzebne płyty CD, słoiki, skrawki materiałów i makulaturę – efekt przerósł nasze oczekiwania. Na zakończenie zajęć plastycznych nauczyliśmy się jak pakować drobne upominki. Poznaliśmy technikę pakowania chustą furoshiki, wykonaliśmy koszyczki z makulatury i pudełeczka z kartonu.
Był też czas na to, by rozprostować kości i trochę się poruszać. Jedni ćwiczyli grę przed turniejem tenisa stołowego, a drudzy korzystali z zimowej aury i na kopalińskich górkach zażywali świeżego powietrza. Czas swobody upłyną nam przyjemnie, ale jak co roku – za szybko!!!

(M.M.)

Ferie w Kopalinach 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz