Pracowite ferie w świetlicy w Starym Wiśniczu

W Świetlicy Wiejskiej w Starym Wiśniczu ferie przebiegają niezwykle pracowicie. Placówka realizuje przedsięwzięcie „Bez pracy nie ma kołaczy”. Jest ono współfinansowany przez Fundację Wspomagania Wsi, która w ramach programu Pożyteczne Ferie 2013 ogłosiła konkurs na projekt atrakcyjnego i pożytecznego spędzenia ferii zimowych.

Uzyskana w drodze konkursu dotacja pozwoliła na zorganizowanie pókolonii dla dzieci i młodzieży, w trakcie której mają oni możliwość spędzić w świetlicy radośnie i twórczo codziennie cztery godziny, zjeść drugie śniadanie oraz nauczyć się szacunku do pracy, humanitarnego traktowania zwierząt, a także poznać od kuchni zasady zdrowego odżywiania.

Pierwszego dnia ferii odbyły się warsztaty dziennikarskie, przygotowujące do przeprowadzenia wywiadów z zaproszonymi do świetlicy „niezwykłymi ludźmi”. Uczestnicy zajęć poznali cienie i blaski pracy dziennikarza, a także poćwiczyli sposób konstruowania pytań w wywiadzie. Gry i zabawy stymulujące pracę mózgu pozwoliły nie tylko spędzić aktywnie czas, ale były też świetną okazją do zintegrowania się grupy.

Wtorkowe zajęcia zorganizowane zostały w Ośrodku Edukacji Regionalnej. Na uczestników feriowego projektu czekało kilka interesujących, ale i wymagających sprawności i siły fizycznej, zadań. Mieli oni okazję naocznie przekonać się, że „bez pracy nie ma kołaczy” – własnoręczny wypiek pszennych bułeczek oraz wyrób masła sprawił, że spożywany posiłek smakował znacznie lepiej. Dzień zakończyły warsztaty plastyczne – filcowanie wełny.
Przed nami kolejne pracowite dni, ale także i zasłużony wypoczynek: wycieczki do Kopalni Soli w Bochni oraz kina.

Pożyteczne ferie 2013

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz