11 listopada – „Żołnierskie Mormorando”

W 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada w sali Widowiskowej MOK odbyło się niezwykłe widowisko muzyczne. Dziesiąta edycja Koncertu Laureatów Małopolskich Retrospekcji Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej p.n. „Żołnierskie Mormorando” dostarczyła uczestnikom wiele wrażeń i stała się okazją do refleksji, bowiem dzień Święta Niepodległości, to szczególna chwila dla Polaków. To dzień, w którym powracamy pamięcią do czasów, kiedy naród polski walczył o suwerenność o prawo do wyrażania myśli i idei wolnościowych w ojczystym języku. To dzień, w którym wspominamy tych, którzy na przestrzeni wieków za wolną, niepodległą Polskę oddali to, co najcenniejsze – życie. 11 listopada, to dzień składania hołdu, dzień modlitwy, ale to również dzień radości z otrzymanego daru, jakim jest życie w wolnym kraju. To również dzień niezwykłej lekcji, na której uczymy się miłości do Ojczyzny i odpowiedzialności za Ojczyznę. Wolność, z której dzisiaj się radujemy jest darem danym temu pokoleniu, ale równocześnie jest obowiązkiem zadanym.
Dziesiąta edycja Retrospekcji Piosenki Żołnierskiej organizowana na Wiśnickiej Ziemi po raz kolejny ukazała młode pokolenie Małopolan, jako Tych, którzy poprzez wyraz artystyczny i estetyczny, poprzez wyśpiewanie swych odczuć udowodniło, że pojęcie „Ojczyzny i Ojcowizny” jest im niezmiernie bliskie i drogocenne.

mormorando

(S.M.)

Laureaci „X Małopolskich Retrospekcji Piosenki Żołnierskiej”:

Kategoria wiekowa 11-13 lat:
I miejsce – Anna Mucha z Nowego Sącza utworem „Wolność”,
2 równorzędne II miejsca: Wioletta Smajdor z Nowego Sącza utworem „Gdyby nie oni” oraz Wiktoria Tracz z Korzennej utworem „A lwów to dla mnie zagranica”,
III miejsce – Wojciech Batko z Nowego Sącza utworem „Róża i bez”
Wyróżnienie – Weronika Czyż z Gawłowa utworem „Rozkwitały pąki białych róż”.

Kategoria wiekowa 14-17 lat:
Dwa równorzędne I miejsca: Monika Słaby z Nowego Sącza utworem „Dość już wojenki” oraz Karolina Gwóźdź z Nowego Sącza utworem „Ja to mam szczęście”,
II miejsce – Justyna Rams z Nowego Sącza utworem „Sen o Katyniu”,
Dwa równorzędne III miejsca: Katarzyna Gajda z Gorlic utworem „ Tango na głos” oraz Natalia Dróżkowska z Brzeska utworem „Powrócisz tu”,
Wyróżnienia: Joanna Szlag z Korzennej utworem „Opowiedz nam moja Ojczyzno”oraz Katarzyna Strońska z Nowego Wiśnicza utworem „Balada o Antku”.

Kategoria wiekowa powyżej 18 lat:
I miejsce – Patrycja Migdał z Bochni, utworem „Psalm stojących”,
II miejsce – Ewa Wiśniowska z Brzeska, utworem „Na czas Wojny”,
III miejsce – Aneta Zembura z Nowego Sącza utworem „Wracają tu”.

W kategorii zespoły:
2 równorzędne I miejsca: „Ferajna Plus” z Brzeska utworem „Niepodległa niepokorna” oraz „W Bożym Tonie” z Nowego Wiśnicza utworem „Matka Boska…”,
II miejsce: „Spontan” z Brzeska utworem „Mury”
2 równorzędne III miejsca: „Reveal” z Nowego Wiśnicza utworem „Mury”oraz Zespół Dawida Topór, Maksymiliana Ignacyk, Adriana Marzec z Bochni utworem „Patrol”.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom konkursu życząc wiele sukcesów na niwie artystycznej oraz w życiu prywatnym.
Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia realizacji dziesiątej edycji Małopolskich Retrospekcji Piosenki Żołnierskiej Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu składa gorące podziękowania.

(L.M., A.Z.)

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz