Cały Wiśnicz Czyta Dzieciom

Dnia 25 czerwca 2012 roku w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu, o godz. 9.00 rozpoczęła się akcja pt.: ”Cały Wiśnicz Czyta Dzieciom” zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Wiśniczu, filia – Stary Wiśnicz.
Podczas trzech spotkań zorganizowanych w Starym Wiśniczu, Nowym Wiśniczu i Królówce, dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Nowy Wiśnicz, wysłuchają fragmentów książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt.: „Lucjan. Lew, jakiego nie było”.
W przyjaznych progach Ośrodka Edukacji Regionalnej, spotkały się dzieci z trzech oddziałów Przedszkolnych ze Starego Wiśnicza i klasa „0” Szkoły Podstawowej.
Młodym słuchaczom czytały Panie: Małgorzata Duda – bibliotekarz z Nowego Wiśnicza, Bernadetta Macheta – instruktor PiMBP w Bochni, Bernadetta Błoniarz – instruktor MOK w Nowym Wiśniczu oraz Małgorzata Krotos – nauczyciel przedszkolny ze Starego Wiśnicza.
Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentów tej wyjątkowej książki, która opowiada o przygodach Lwa Lucjana i Hani. Bohaterom książki, tak jak bywa w życiu nie wszystko się udało, jednak dzięki temu, że w trudnych chwilach trzymali się razem, pokonali przeszkody, poradzili sobie z przeciwnościami losu i wyzwaniami, które postawiła przed nimi Zębowa Wróżka. W dziwnej krainie, w której się spotkali, odnaleźli przyjaźń i nauczyli się jak ważne jest zaufanie.

CZYTANIE

(S.M.)

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz