X Wiśnicki Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

W dniach 12-13 czerwca 2012 roku w Sali Balowej wiśnickiego zamku, odbył się „X Wiśnicki Przegląd Teatrzyków Dziecięcych”. Swoje aktorskie talenty prezentowały dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Nowy Wiśnicz oraz goście – przedszkolaki z Żegociny.
Pierwszy dzień rozpoczęła prezentacja pt.: „Król Bul” – przygotowana przez uczniów z kółka teatralno-muzycznego, działającego przy Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu.  Młodzi aktorzy swój spektakl przygotowali pod kierunkiem s. Stanisławy Szczerba oraz pani Karoliny Mendel. Bogata oprawa muzyczna tego przedstawienia, wdzięk, urok i gracja królewskich dworek, pełna zapału gra pozostałych aktorów, to niewątpliwe atuty tego gorąco oklaskiwanego występu. Kolejnym przedstawieniem które mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć była: „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu dzieci z klasy II c Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Wielkie brawa dla ich opiekunki pani Karoliny Mendel, która włożyła wiele pracy i serca w przygotowanie dwóch tegorocznych występów. Elementy współczesnej muzyki wplecione w znaną wszystkim fabułę baśni o księżniczce, duża różnorodność wykorzystanych efektów wizualnych i słuchowych sprawiły, że widowisko to z podziwem oglądały nie tylko dzieci, ale również dorośli widzowie. Pierwszy dzień przeglądu zamknęło przedstawienie pt.: „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu uczniów klasy I i II Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu. Licznie zgromadzona widownia z uwagą obserwowała losy szewczyka o dobrym serduszku, który nigdy nikogo nie zostawił bez pomocy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu podczas swojego występu, wykazały się niezwykłymi talentami: aktorskim i wokalnym. Opiekę nad młodymi aktorami sprawowały panie: Jolanta Łacna i Alfreda Borgula.

teatrzyki

Drugi dzień teatralnych prezentacji w magicznych salach barokowego zamku otworzył występ najmłodszych uczestników tegorocznego przeglądu. Na scenie, spektakl pt: „Adam i Ewa” zaprezentowały wiśnickie przedszkolaki. Z uśmiechem wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie o tym jak Bóg stworzył Raj a w nim Adama i jego partnerkę Ewę. Echem po zamkowych salach rozbrzmiewał śpiew Adama: „Straciłem żebro, zyskałem żonę , życie jest piękne i umajone”. Wszystkich widzów zdumiewała dojrzała gra aktorska, ciekawe układy taneczne i znakomicie dobrany podkład muzyczny. Nad rozwijaniem talentów aktorskich i ich prezentacją na scenie, czuwała pani Dorota Górska. Kolejne przedstawienie które obejrzeliśmy, nosiło tytuł „Legenda o toruńskich piernikach”. O piekarzu Bogumile i jego ukochanej Rózi opowiedziały dzieci ze świetlicy działającej przy Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Występ przygotowały panie Maria Kokoszka i Kinga Motak. O tym że pierniki są najlepsze na świecie mogli przekonać się widzowie których poczęstował sympatyczny piekarczyk. „Brzydkie kaczątko” to tytuł przedstawienia wykonanego przez dzieci z przedszkola z Żegociny. Panie Joanna Kukla i Dominika Adamczyk-Krawczyk podobnie jak w ubiegłym roku świetnie sprawdziły się w roli reżyserek i scenarzystek. Los małego łabędzia wzruszał a występ dzieci budził uznanie wśród całej publiczności. Ostatni występ tegorocznego przeglądu nosił tytuł „Czarownice z Łysej Góry”, to druga w tym dniu prezentacja grupy dzieci z wiśnickiej świetlicy którymi opiekowały się  panie: Kinga Motak i Maria Kokoszka. Duże uznanie dla obydwu pań za pracę włożoną w przygotowanie dzieci, wykonanie dekoracji i ciekawych strojów.

Gorące podziękowania dla wszystkich małych aktorów ich opiekunów, rodziców i tych którzy pomagali w przygotowaniu tegorocznych spektakli. Upominki książkowe i słodki poczęstunek ofiarowali sponsorzy: Towarzystwo Miłośników Wiśnicza i Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Wiśniczu – organizator imprezy.

(M.D.)(S.M.)

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz