Konkurs Ortograficzny w Zespole Szkół w Królówce

Dnia 6 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół w Królówce przeprowadzony został trzeci – finałowy etap VI Konkursu Ortograficznego pod hasłem: ,,Zostań Mistrzem Ortografii”.

Do zmagań o zdobycie zaszczytnego tytułu Mistrza Ortografii przystąpiło 10 miłośników i znawców reguł ortograficznych, którzy w dwóch etapach poprzedzających finał konkursu osiągnęli wysokie wyniki.
Uczestnicy trzeciego etapu musieli wykazać się ustną znajomością zasad ortograficznych oraz zmagać się z różnymi zadaniami pełnymi pułapek ortograficznych (lizaki ortograficzne, zabawa słowotwórcza, rebusy, zagadki ortograficzne, diagram, mini dyktando).
Jak co roku największe emocje wywołała konkurencja pod hasłem: ,,Wszystko albo nic”. W tej konkurencji uczestnicy podejmując ryzyko mogli dużo zyskać zdobywając dodatkowe punkty lub stracić, zmniejszając zdobytą dotychczas pulę punktów.
Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera, zarówno wśród uczestników jak i obecnej widowni, która miała swój duży udział w konkursie. Nie tylko głośno dopingowała walczących zawodników ale również miała szansę wykazania się znajomością reguł ortograficznych rozwiązując zagadki, rebusy i przysłowia ortograficzne. W nagrodę za poprawne udzielenie odpowiedzi chętni uczniowie otrzymywali słodycze.
W trakcie obrad Komisji uczestnicy mogli wysłuchać piosenek o tematyce ortograficznej. Również uczniowie z widowni prezentowali wiersze ortograficzne.

Konkurs Ortograficzny

Wyniki III etapu VI Konkursu Ortograficznego

– I miejsce oraz zaszczytny tytuł: ,,Mistrza Ortografii” w Szkole Podstawowej w Królówce w roku szkolnym 2011/2012 otrzymała Faustyna Zaleśna (kl. V)
– II miejsce: Piotr Makarewicz (kl. V)
Komisja przyznała dwa trzecie miejsca ex aequo:
– III miejsce: Klaudia Zym (kl.V)
– III miejsce: Michał Marszałek (kl.VI)

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie:

  • mgr Danuta Duś (dyr. szkoły)
  • mgr Natalia Rudek (polonista)
  • mgr Bogusława Brzegowa (bibliotekarz)

Organizatorzy konkursu:

  • mgr Jolanta Karasińska (polonista)
  • mgr Bogusława Brzegowa  (bibliotekarz)

Pani dyr. mgr Danuta Duś pogratulowała uczestnikom konkursu dużej wiedzy ortograficznej.
Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie
i pamiątkowe długopisy.
Laureaci otrzymają nagrody książkowe, które zostaną wręczone przez panią dyrektor podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Bogusława Brzegowa


(S.M.)

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz