XII Konkursu Bożonarodzeniowej Plastyki Obrzędowej

Kiedy święty Mikołaj od 6 grudnia rozpoczyna wędrówkę po świecie z prezentami, zaczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczną atmosferę mogliśmy poczuć już 20 grudnia 2011 roku w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu. Zadumaliśmy się na chwilę przy kolędzie zaśpiewanej przez Kingę Klupa, bowiem bez kolędowania trudno wyobrazić sobie te tradycyjne polskie święta.
W tą niezwykłą świąteczną aurę wprowadził nas również zapach igliwia, siana oraz cieszące nasze oczy prace, nadesłane przez uczestników  XII Konkursu Bożonarodzeniowej Plastyki Obrzędowej. Zgromadzone zostały na trzynastu stoiskach przygotowanych przez: Zespół Szkół w Starym Wiśniczu, Nowym Wiśniczu i Królówce, Świetlice Wiejskie z Kobyla, Wiśnicza Małego, Starego Wiśnicza, Olchawy, Królówki, Kopalin, Połomia Dużego, Muchówki i Leksandrowej oraz z Publiczną Szkołę Podstawową w Chronowie.
W roku bieżącym tematem przewodnim były pająki i tradycyjne ozdoby choinkowe. Jury powołane do oceny prac w składzie: Małgorzata Duda, Agata Dejnak i Bernadetta Błoniarz miało nie lada wyzwanie by wyłonić laureatów. W kategorii „Pająki” nagrodzono: Kamilę Bednarz, Agnieszkę Sułek, Piotra Bednarza i klasę II gimnazjum z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, klasy V i VI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chronowie, Macieja Rębilasa, Karola Kokoszkę i Dominikę Sułek z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, Mateusza Janasa z Zespołu Szkół w Królówce, Świetlicę Wiejską w Olchawie i Świetlicę Wiejską w Wiśniczu Małym. W kategorii „tradycyjnych ozdób choinkowych” nagrody otrzymali: Paulina Zagórska, Magdalena Gałek i Karolina Bereta ze Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym, Dawid Zym i Mateusz Marszałek z Zespołu Szkół w Królówce, Elżbieta Panna z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, Przedszkole Samorządowe w Starym Wiśniczu oddział w Kobylu, Anita Bereta, Paulina Nowak, Izabela Nowak ze Świetlicy Wiejskiej w Leksandrowej i II klasa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chronowie. Nagrodę za stoisko otrzymało Przedszkole Samorządowe w Starym Wiśniczu. Wyróżniono również za stoisko Świetlicę Wiejska w Kobylu. Wszystkim laureatom nagrody wręczył przewodniczący komisji kultury Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu pan Henryk Dejnak.

Otwarcia wystawy pokonkursowej dokonał Burmistrz Nowego Wiśnicza Stanisław Gaworczyk. Wystawę zwiedzać można do 10 stycznia 2012 roku.

(B.B.)

OER

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz