Najlepiej poznały epokę dinozaurów!

Grupa uczennic z klasy 6c Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu w składzie: Aleksandra Kaim, Gabriela Kulas, Kamila Skórnóg, Karolina Marszałek i Zuzanna Zagórska pracująca pod kierunkiem nauczycielki Iwony Łukasik zajęła 1. miejsce w edukacyjnym konkursie „POZNAJEMY DINOZAURY” (o tematyce paleontologicznej) zorganizowanym przez Stowarzyszenie Delta – właściciela obiektów edukacyjno-turystycznych o nazwie JuraPark Bałtów, JuraPark Solec i JuraPark Krasiejów, przy współudziale stowarzyszenia Dinopark i pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu.

konkurs

Konkurs obejmował swoim zasięgiem 5 województw: opolskie, dolnośląskie, śląskie, małopolskie i łódzkie. Jego celem było propagowanie i poszerzenie wiedzy z zakresu paleontologii, zaznajomienie oraz weryfikacja wiedzy uczestników z zagadnieniami związanymi z dziejami Ziemi oraz ewolucją wymarłych grup zwierząt.
W skład komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele JuraPark Krasiejów oraz profesor Uniwersytetu Opolskiego Adam Bodzioch. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest aparat cyfrowy. Lista nagrodzonych znajduje się na stronie www.juraparkkrasiejow.pl

(I.Ł.)

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz