Pomóżmy Filipkowi

Nazywam się Filip Bienias. Mam 7 miesięcy a więc nie mogę jeszcze mówić. Od pierwszych chwil życia doświadczony jestem ciężką chorobą: mam mukowiscydozę pokarmową i oddechową. Przeszedłem kilka zabiegów operacyjnych w Instytucie Pediatrii AM w Krakowie – Prokocimiu, pokarm potrzebny do życia jest mi podawany bezpośrednio do krwi. Rodzice ponad siły pracując pomagają mi w życiu poprzez rehabilitację, stały pobyt w szpitalu, w sanatorium w Rabce, przygotowując specjalne żywienie w pełni sterylne. Na moje dalsze życie potrzebne są duże środki finansowe. Gdybyście Państwo zechcieli mi pomóc to kiedyś wszystkim osobiście podziękuję.

Filip

Fundacja Amicus Pauperum im. ks. Józefa Strugały ogłosiła zbiórkę publiczną na pomoc dla Filipka. Pieniądze wpłacać można na konto fundacji: 87 8589 0006 0230 0611 9119 0001 z dopiskiem Filip.
Można także za pośrednictwem Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą przekazać 1% swojego podatku na leczenie Filipa: Numer KRS 0000064892 z dopiskiem Filip Bienias.

(S.N.)

Mukowiscydoza – bezlitosna, wyniszczająca organizm choroba genetyczna, na którą w Polsce choruje około 1500 osób. Mukowiscydoza powoduje wytwarzanie w organizmie chorych gęstego i lepkiego śluzu, który zatyka drogi oddechowe, wywołując postępujące wyniszczenie płuc, a w konsekwencji niewydolność oddechową i przedwczesną śmierć.
Miesięczny koszt leczenia, jaki ponosi rodzina chorego, w zależności od zaawansowania choroby sięga od 1000 do 5000 zł. Średni czas przeżycia chorych na mukowiscydozę w Polsce to około 20 lat.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz