Stypendystka wiśnickiego gimnazjum

Gimnazjum w Nowym Wiśniczu od dziesięciu lat współpracuje ze szkołą Staatliche Wirtschaftsschule Eschenbach w Niemczech. Efektem tej współpracy są przeprowadzone wspólnie projekty szkolne. Ich uczestnikami są uczniowie z obydwu szkół. To oni opracowali rozmówki dla uczniów z Polski i z Niemiec „Deutsch/Polnisch f ür junge Leute”. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie zrealizowali wspólnie projekt fotograficzny, którego efektem końcowym była wystawa zdjęć, a także album fotograficzny „Freundschaft verbindet – przyjaźń łączy”.
Od 22. września 2011 roku w niemieckiej szkole przebywa uczennica trzeciej klasy wiśnickiego gimnazjum – Anna Jędrzejczyk. Otrzymała ona stypendium Polsko–Niemieckiej Współpracy Młodzieży Warszawa – Poczdam oraz Fundacji Borussia z Olsztyna. Anna pozostanie w niemieckiej szkole przez trzy miesiące. Tam uczęszcza na zajęcia lekcyjne, uczestniczy w życiu szkoły i miasta, w którym mieszka, a przede wszystkim doskonali swoje umiejętności językowe. W czasie wolnym poznaje życie w niemieckiej rodzinie, spędza ze swoimi rówieśnikami czas wolny, ale także jest ambasadorem polskiej kultury i tradycji, ambasadorem Nowego Wiśnicza i gimnazjum.
Uczennicą opiekuje się ze strony niemieckiej pani Margareta Reim, ze strony polskiej – Bożena Głąb – jej nauczycielka języka niemieckiego.

Anna Jędrzejczyk

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz