Lekcja rysunku z Małgorzatą Flis

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu dnia 20 września 2011 roku zaprosiły uczniów klasy III do wiśnickiej Galerii „Fakt”. Tego dnia w zabytkowych murach ratusza odbyło się spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci Małgorzatą Flis.
Artystka, posługując się rysunkiem opowiadała dzieciom o swojej twórczości. Jak mawiał jej przyjaciel dziennikarz, „artysta maluje z głowy czyli z niczego”. To właśnie w głowie wszystko się gromadzi, nakłada, utrwala, stąd rysownik czerpie swoje pomysły. Ulubionym tematem wielu ilustratorów są zwierzęta które często uosabiają cechy ludzkie. Znakiem rozpoznawczym Małgorzaty Flis jest sympatyczny świstak Gwizdek, bohater książek Barbary Gawryluk. Na zakończenie spotkania trzecioklasiści projektowali ilustracje do książki z wierszami polskich poetów.
Warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Mój świat i moje życie”.

Lekcja rysunku z Małgorzatą Flis

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz