Malarstwo Sławomira Nitendela

W komnatach wiśnickiego zamku otwarto wystawę prezentującą 30 lat działalności artystycznej Sławomira Nitendela. Na wernisaż wystawy, który odbył się 15 września 2011 roku, tłumnie przybyli zaproszeni goście. Artysta zaprezentował tylko niewielką część swoich prac, ale mocno nawiązujących do tytułu wystawy: „Cyklisy – Rertospektywa”. Jest to kilka cykli z różnych okresów jego twórczości, będących prezentacją rozwoju artystycznego malarza.

DSC07810.JPG

SŁAWOMIR NITENDEL urodził się na lubelszczyźnie. Dyplom magistra sztuki uzyskał w ASP na Wydziale Malarstwa w Krakowie. Od 1992 roku i do chwili obecnej pracuje w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, jako nauczyciel dyplomowany i uczy rysunku i malarstwa. Brał udział w wielu programach i spotkaniach artystycznych, plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju: Krakowie, Tarnowie, Bochni, Gromniku, Tuchowie, Tucholi, Włodawie, Krośnie, Myślenicach, Jarosławiu, Kielcach, Rzeszowie, Bielsko-Białej, Nowym Wiśniczu, Wiśle, Cycowie, Lublinie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Legnicy, Gdańsku oraz za granicą: Wiedeń, Salzburg /Austria/, Troisdorf, Siegburg /Niemcy/, Bruksela/Belgia/ i Farum /Dania/.
NAGRODY:
1984 r. – główna nagroda w dziedzinie malarstwa za obraz „Taniec”, WTPSP Lublin;
1990 r. – I nagroda za obraz „Pejzaż”, Ogólnopolski Konkurs Studencki, ASP Kraków;
– wyróżnienie za „Pejzaż”, Ogólnopolski Konkurs Studencki, ASP Kraków;
2005 r. – II miejsce w konkursie „Europaischer Marktplatz der Ideen 2005”, nagroda za wspólny projekt „Denk-Mal Auschwitz”, Siegburg;
2009 r. – Nagroda Indywidualna II stopnia, CEA Warszawa.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz