“Bochnianin” skłamał, sprowokował a potem poprawił tekst

Stanowisko Burmistrza Nowego Wiśnicza w sprawie artykułu pt.: „Wuefista odchodzi. Bo siedział wśród kiboli”.

W artykule zamieszczonym w dniu 8 września o godzinie 16.13 pt. jw. autor portalu internetowego „Bochnianin” podał informację, z której wynikało, że Burmistrz Nowego Wiśnicza rozmawiał z nauczycielem Krystianem Stecem na stadionie Szreniawy na temat jego kibicowania. Jest to oczywistą nieprawdą i wielu świadków może potwierdzić fakt, że takiego zdarzenia nie było. Zapis ten był celowym działaniem połączenia mojej pracy burmistrza z faktem niezawarcia umowy przez dyrektorów jednej ze szkół z Krystianem Stecem na rok szkolny 2011/2012. Stwierdzenie to sprowokowało skierowanie pod moim adresem wielu niekorzystnych wypowiedzi i stanowisk w związku ze zdarzeniem, które przecież nie miało miejsca.
Redaktor artykułu, widocznie ostrzeżony o możliwości dochodzenia przeze mnie prawdy, zmodyfikował tekst w ten sposób, że moją osobę zastąpił inną, bez jednak czytelnego dla odbiorców sprostowania faktów i przy braku odrobiny dobrej woli przeproszenia za całą sytuację.
Tendencyjny artykuł nie podaje, że na godziny będące na wakacie (4 godziny tygodniowo) dyrektor szkoły zatrudnił nauczyciela mieszkającego w naszej gminie. Połączenie tej sprawy z wyborami samorządowymi z ubiegłego roku wskazuje na polityczne działanie grupy, która te wybory przegrała. 
Dla tych, którzy postanowili permanentnie atakować moją osobę w imię płatnej i politycznej lojalności „jakiejś wspólnej sprawie”, proponuję hasło: „Stanisław Gaworczyk” – nie potrzeba pisać nieprawdziwych artykułów, narażać się, spotykać w sądzie, skrycie prostować nieprawdę, zmieniać teksty, pod tym hasłem proszę pisać zamówione i uzgodnione między sobą posty.
Wszystkich zaś mieszkańców gminy zapewniam, że mimo bardzo licznych ataków na moją osobę z pełną odpowiedzialnością wykonuję służbę, której się podjąłem.

Stanisław Gaworczyk
Burmistrz Nowego Wiśnicza

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz