Cudze chwalicie

W sobotę 16 lipca 2011 roku wycieczką do Krakowa sekcja turystyczna Towarzystwo Miłośników Wiśnicza zainaugurowała kolejne 50-lecie istnienia stowarzyszenia. Kierując się dewizą „cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie do posiadacie”, członkowie Towarzystwa zaprosili Wiśniczan oraz przyjaciół na wspólny wyjazd do stolicy Małopolski. 
Zwiedzanie Krakowa rozpoczęto od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława  na Skałce, gdzie zwiedzili bazylikę św. Michała Archanioła oraz znajdującą się pod kościołem jednonawową kryptę zasłużonych, w której spoczywają między innymi: Jan Długosz, Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski, Czesław Miłosz, Adam Asnyk, Karol Szymanowski oraz wiele ważnych dla Krakowa i Polski postaci. Spacer po starym mieście z przewodnikiem PTTK, poszerzył wiedzę na temat znanych wszystkim miejsc i zabytków Krakowa. Punktem kulminacyjnym wyjazdu było zwiedzenie najnowocześniejszego, pierwszego w Polsce muzeum podziemnego, w którym ponad cztery metry pod powierzchnią Rynku, można oglądać pozostałości najstarszych świeckich budowli Krakowa wraz ze średniowiecznymi brukami.
Wszystkich wyruszających na wakacyjne szlaki zachęcamy do zwiedzania także bliskich okolic, których historii często wcale nie znamy.

Kraków

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz