Szczęśliwi, którzy Cię widzieli

W lutym 2006 roku nakładem wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Byblos” została wydana ksiązka o księdzu prałacie Marianie Janiszewskim, pt.: „Szczęśliwi, którzy Cię widzieli”, zredagowana przez ks. Adama Kokoszkę.
Publikacja jest portretem Kapłana, misternie namalowanym wspomnieniami licznych księży rodaków, współpracowników oraz parafian. Wizerunek księdza prałata utkany został z słów, które wypowiedział, epizodów, jakimi zapadł w pamięć, ale przede wszystkim z śladów, jakie pozostawił swoją postawą, bezkompromisowością, dobrocią, serdecznością i ciepłem w sercach tych wszystkich, którzy spotkali go w życiu. Obraz ten ujęty został w ramy, opisane słowami: kapłan, przełożony, mistrz, przyjaciel, bliski.

„Szczęśliwi, którzy Cię widzieli”

„Szczęśliwi, którzy Cię widzieli”

W książce znalazło się także kalendarium życia księdza Marianna Janiszewskiego, kilka z jego kazań, wszystkie drukowane wcześniej wspomnienia o nim, słowa wdzięczności za jego życie, wypowiadane podczas uroczystości pogrzebowej oraz zdjęcia i dokumenty.
Lektura tej książki to okazja do jeszcze jednego spotkania z księdzem prałatem, spacerującym po wiśnickich ulicach z różańcem w rękach. I refleksja nad tym, że być może modlił się on właśnie za mnie?

„Szczęśliwi, którzy Cię widzieli”

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz