Ostatni list

Jan Rojek

Z głębokim żalem,
dzielimy się smutną wiadomością o śmierci wiśniczanina
 

ś.p.
Jana Rojka

Urodzony w Połomiu Dużym, w Gminie Nowy Wiśnicz, wybrał Kraków jako miejsce nauki, pracy i stałego pobytu. Niezwykle wrażliwy na potrzeby człowieka jako dziennikarz, redaktor telewizji, wspierał potrzebujących pokazując trudne losy współczesnego człowieka w różnych miejscach świata.
Odszedł bardzo szybko, nie pozwalając nawet sobie podziękować, co zamierzaliśmy zrobić z okazji 100- lecia Szkoły Podstawowej w Połomiu Dużym.

Miał 49 lat, był Dyrektorem Telewizji Kraków.

Siostra ś.p. Jana, Sabina tak pisze:
„Pisze mi Jasio tak:
Jak dostałem zaproszenie to miałem podobne jak Ty wrażenia i skojarzenia. Przecież to tam wszystko się zaczęło – bezgrzeszne lata. Po pierwszym dniu szkoły wróciłem do domu a mama kopała ziemniaki nad studnią. No to poszedłem do niej i mówię, że ja to już nie jestem dzieckiem a nawet nie jestem chłopcem. No to mama lekko przerażona pyta: w takim razie kim ty jesteś? A ja dumnie: ja jestem od dziś uczniem! Tak było po pierwszym dniu. Kierownika Kukle też pamiętam….”

Był bardzo zdolnym i dobrym uczniem, wspominamy Go z wdzięcznością i dziękujemy za wspieranie Ziemi Wiśnickiej i jej mieszkańców.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz