Wakacje w Wiśniczu

W czasie wakacji w Wiśniczu nie trzeba się nudzić, można korzystać z wielu atrakcji przygotowanych w naszym mieście na wakacyjny czas dla dzieci i młodzieży. Dla tych którzy spędzają lato w Wiśniczu propozycje atrakcyjnego spędzenia czasu przygotowały: Miejski Ośrodek Kultury wraz z filiami w świetlicach wiejskich w poszczególnych miejscowościach gminy oraz Miejska Biblioteka Publiczna.
Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu przygotowała dla dzieci zajęcia literacko-plastyczne pod hasłem „Spotkanie z bajką”. Zajęcia odbywają się do końca lipca we wtorki i czwartki od godz. 10.00 do 12.00 w MBP w Nowym Wiśniczu oraz w poniedziałki od godz. 12.00 do 14.00 w filii biblioteki w Starym Wiśniczu, a w bibliotece filialnej w Królówce w poniedziałki i czwartki od godz. 12.00 do 14.00. W ich programie znajdą się m.in. gry, zabawy, zajęcia plastyczne oraz literackie. Biblioteka oraz jej filie w Królówce i Starym Wiśniczu przygotowały dla dzieci i młodzieży Wakacyjny Konkurs Czytelniczy. Ponadto przez całe lato dzieci mogą w bibliotece korzystać z dostępu do Internetu.
Miejski Ośrodek Kultury jest organizatorem projektu „Wakacje z MOK 2011”. Rozpoczął go wystawiony 19 czerwca na wiśnickim rynku spektakl taneczno – teatralnym pt. „Alicja w Krainie Czarów” przygotowanym przez Paulinę Czachor i tancerzy z grupy Funky Dance. Również 19 czerwca została ogłoszona III edycja konkursu p.n. „Wspomnienie z wakacji” – dla dzieci biorących udział w świetlicowych zajęciach. Konkurs dotyczy kronikarskiej relacji (forma kroniki lub pamiętnika zawierającego opisy, rysunki, fotografie oraz wykonane odręcznie map z wypraw, itp.) z wakacyjnego wypoczynku spędzonego z wiśnickim MOK.

Jednak wiele jeszcze przed nami. W dniach od 19 lipca 2011 r. do 5 sierpnia 2011 r. w Świetlicy Wiejskiej w Olchawie realizowany będzie projekt pod nazwą „Poszukajmy śladów naszej historii”. MOK Nowy Wiśnicz wraz z Świetlicą w Olchawie przy wsparciu finansowym Fundacji Wspomagania Wsi, umożliwi dzieciom i młodzieży, które zostają na okres wakacji w swoich domach, spędzenie wolnego czasu w przyjemny, pożyteczny i bezpieczny sposób. Uczestnicy projektu wezmą udział w konkursach z nagrodami, warsztatach manualnych, zajęciach teatralnych i plastycznych, wycieczkach o walorach turystyczno – rekreacyjnych, m.in. do Wadowic i Parku Miniatur w Inwałdzie. Ponadto organizatorzy przewidzieli dla uczestników codzienny posiłek.

Przez całe wakacje trwają również: spotkania filmowe dla dzieci w ramach „Dyskusyjnego Klubu Filmowego”, warsztaty wokalno-aktorskie, zajęcia gry na instrumentach muzycznych „Muzyczne pogaduchy”, warsztaty plastyczne oraz piesze i rowerowe wycieczki po terenie gminy „Wędruj z nami”. W lipcu planowana jest także „Świetlicada” – międzyświetlicowy turniej rekreacyjno – edukacyjny w OER w Starym Wiśniczu. Na sierpień zaplanowane zostały: wakacyjny kurs tańca towarzyskiego dla młodzieży, wspólne wykonywanie wieńca dożynkowego przez dzieci –  „Taki duży, taki mały może wieniec wić” oraz „Poszukiwacze skarbu” – III edycja międzyświetlicowej gry terenowej, którą zakończy wspólne ognisko i rozstrzygnięcie konkursu „Wspomnienia z wakacji”.

zajęcia plastyczne

W okresie wakacyjnym w świetlicach wiejskich w Kobylu, Kopalinach, Królówce, Leksandrowej, Muchówce, Olchawie, Połomiu Dużym, Starym Wiśniczu, Wiśniczu Małym, uczestnicy mogą korzystać z codziennych zajęć pod opieką instruktorów, którzy przygotowali: turnieje siatkówki, tenisa stołowego, badmintona, piłkarzyków, hokeja na trawie, układanie puzzli, zajęcia plastyczne, teatralne, grupowe wyjazdy na basen w Leksandrowej, dyskoteki, ogniska, wycieczki rowerowe. Ponadto uczestnicy będą mogli korzystać z dostępu do Internetu.
Miłośników aktywnego wypoczynku, przez całe lato zaprasza także odkryta pływalnia w Leksandrowej, gdzie można ochłodzić się w upalne dni.

basen

Zachęcamy do korzystania z atrakcji przygotowanych na czas wakacji.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz