Echa stulecia szkoły w Połomiu Dużym

Minął miesiąc od dnia, kiedy świętowaliśmy stulecie funkcjonowania szkoły podstawowej w Połomiu Dużym. W uroczystości wzięło udział wielu gości, jednak nie wszyscy spośród zaproszonych mogli w tym dniu być razem z nami.
Jedną z osób, które nie mogły przybyć w tym dniu do Połomia była siostra Damiana – Danuta Rojek z Połomia Dużego, pełniąca służbę bożą w stolicy Kamerunu – Yaounde. Przysłała ona jednak list, w którym dziękuje za zaproszenie na uroczystości. Była również bardzo wdzięczna za odnowienie zabytkowej figurki Matki Bożej w Połomiu Dużym, gdyż jest ona szczególnie bliska jej sercu. Do listu siostra Damiana dołączyła również pracę, wykonaną z kory drzewa bananowego przez jednego ze swoich podopiecznych.

list

Nieobecna na uroczystościach była także siostra Sabina Rojek. Ona również przysłała list, w którym dziękuje za piękne zaproszenie z widokiem szkoły oraz kapliczki w Połomiu, które wywołują u niej wiele wspomnień z dzieciństwa. Napisała, że na myśl nasuwa się jej czteroklasowa szkoła do której uczęszczała wraz z bratem, a później wybór miejsca dalszej edukacji. Na koniec przesyła pozdrowienia z pięknej o tej porze roku Jerozolimy.
Jak widać szkoła w Połomiu Dużym jest ważną częścią życia, nie tylko obecnych mieszkańców, lecz także tych, którzy uczęszczali do niej wiele lat temu i już dawno nie odwiedzali rodzinnej miejscowości.
Cieszymy się, że zaproszenia wywołały tak miłe wspomnienia wielu osób.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz