Idea, materia, przestrzeń – Adam Pociecha

15 czerwca 2011 roku w sali plafonowej wiśnickiego zamku otwarta została wystawa prac absolwentów wiśnickiego plastyka „Idea, materia, przestrzeń”. Dziś przybliżymy sylwetkę jednego z autorów prezentowanych prac – Adama Pociechy.

Idea, Materia, Przedstrzeń

Artysta urodził się w 1958 roku w Balinie. Po ukończeniu Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale Grafiki w Katowicach. Od 1993 roku jest członkiem honorowym Artystów Niemieckich okręgu Westfalii i międzynarodowej grupy artystów miasta Langenfeld. Obecnie jest adjunktem II stopnia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a także pracuje na stanowisku profesora w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.
Jak wspomina sam artysta, wielką radością jest dla niego możliwość uczestnictwa w przedsięwzięciu jakim jest prezentacja dorobku twórczego zarówno jego, jak i jego kolegów, po latach życiowych zmagań.

Więcej prac artysty zobaczyć można w wiśnickim zamku. Wystawa czynna będzie do 15 września 2011 roku w godzinach otwarcia zamku

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz