Idea, materia, przestrzeń – Józef Murzyn

15 czerwca 2011 roku w sali plafonowej wiśnickiego zamku otwarta została wystawa prac absolwentów wiśnickiego plastyka „Idea, materia, przestrzeń”. Dziś przybliżymy sylwetkę jednego z autorów prezentowanych prac – Józefa Murzyna.

Urodził się w 1960 roku w Wiśniowej. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W latach 1982 – 1987 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby. Od 1986 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym na tej uczelni, obecnie Dziekanem Wydziału Rzeźby. W swoich twórczych działaniach zajmuje się rzeźbą i malarstwem. Brał udział w dwudziestu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.


Jak mówi artysta obiekty, które tworzy są jego osobistą próbą nawiązania dyskursu z tradycją drewnianej rzeźby europejskiej. Dążeniem do odnalezienia w jej wielorakich przejawach technologicznych i stylistycznych swoistej formalno-wyrazowej kwintesencji, stanowiącej o jej artystycznym sensie i niezwykłej sile oddziaływania.

Więcej prac artysty zobaczyć można w wiśnickim zamku. Wystawa czynna będzie do 15 września 2011 roku w godzinach otwarcia zamku.


Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz