Wiśnicki Weekend Brydżowy

Już po raz drugi w zamku Kmitów i Lubomirskich odbył się Wiśnicki Weekend Brydżowy. W dniach 2 -3 lipca 2011 roku do zamku przybyło 176 wielbicieli gry w brydża. W ramach spotkania zorganizowanego przez Burmistrza Nowego Wiśnicza, Towarzystwo Miłośników Wiśnicza, Muzeum Ziemi Wiśnickiej oraz Małopolski Związek Brydża Sportowego, rozegrano trzy turnieje o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Wiśnicz.
W sobotę zmagania rozpoczęto o godzinie 10.00 od rozegrania II Turnieju Brydża Sportowego Barometr, w którym wzięło udział 27 par. W tej konkurencji zwyciężyła para Jacek Kostur i Zdzisław Reczek z Krakowa. Kolejne miejsca zajęli: Eugeniusz Somogvi i Czesław Usarz ze Szczyrku, Stanisław Prokuszki i Piotr Markiewicz z Tarnowa. Spośród wiśnickich reprezentacji najwyższą lokatę zajęła para Józef Korta i Henryk Kowalczyk, którzy wywalczyli 6 miejsce. Od godziny 16.00 rozgrywano II Turniej Teamów. Po zaciętej walce zwyciężył zespół „Podbeskidzie” w składzie Leszek Jaworski (Gliwice), Tomasz Kłys (Szczyrk), Katarzyna Parcia (Gliwice) i Adam Pietrzyk (Bytom). Drugie miejsce zajął team o nazwie „Courde” w składzie Joanna i Paweł Kotarba (Kraków) oraz Piotr Markiewicz i Stanisław Prokuszki (Tarnów). Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Wiśnicza „Hetman Nowy Wiśnicz” w składzie Aleksandra i Waldemar Krakowscy (Nowy Wiśnicz) oraz Paweł Kowalski i Hubert Urban (Suchedniów). W niedzielę o godzinie 10.00 rozegrano zawody z cyklu Grand Prix Polski Południowo-Wschodniej (GPPPW) 2011. Zwycięzcami VII Turnieju Brydża Sportowego Par zostali Reginald Sukiennik i Bogdan Palczyński z Krakowa. Kolejne miejsca zajęli: Jacek Czaykowski i Stefan Skowron z Tarnobrzega, Andrzej Borek i Marek Adamczyk z Rabki Zdrój, Renata Wajdowicz i Andrzej Hycnar z Tarnobrzega oraz Kazimierz Gałka z Krakowa i Maciej Tyszownicki z Rabki Zdrój. Reprezentanci Wiśnicza zajęli 27 (A. i W. Krakowscy) i 49 miejsce (J. Korta i H. Kowalczyk). Zwycięzcy rozegranych w Wiśniczu turniejów otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.
Pełne wyniki turnieju zobaczyć można na stronie internetowej Małopolskiego Związku Brydża Sportowego tutaj, tutaj i tutaj. Na stronie Małopolskiego Związku Brydża Sportowego mozna także przeczytać relacje uczestników turnieju tutaj.