Idea, materia, przestrzeń – Leszek Lewandowski

15 czerwca 2011 roku w sali plafonowej wiśnickiego zamku otwarta została wystawa prac absolwentów wiśnickiego plastyka „Idea, materia, przestrzeń”. Dziś przybliżymy sylwetkę jednego z autorów prezentowanych prac – Leszka Lewandowskiego.

Urodził się w 1960 roku w Świerklańcu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Jego prace znajdują się w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, Galerii R w Poznaniu, Galerii Arsenał w Białymstoku, Szczecińskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej, Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w zbiorach prywatnych. Artysta brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

„W swoich pracach często zestawiam – kompiluję używając form sztuki op-artowskiej i kinetycznej, łącząc je z tytułami filmowymi lub zaczerpniętymi z literatury”.

„Leszek Lewandowski wychodząc od racjonalnych, matematyczno-fizycznych reguł prowadzi nas w świat fantastyki, iluzji, zadziwienia, które jednak nigdy całkowicie nie wyzbywają się pierwiastka naukowości”.


Więcej prac artysty zobaczyć można w wiśnickim zamku. Wystawa czynna będzie do 15 września 2011 roku w godzinach otwarcia zamku.


Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz