Idea, materia, przestrzeń – Robert Dudek

15 czerwca 2011 roku w sali plafonowej wiśnickiego zamku otwarta została wystawa prac absolwentów wiśnickiego plastyka „Idea, materia, przestrzeń”. Dziś przybliżymy sylwetkę jednego z autorów prezentowanych prac Roberta Dudka.

Urodził się w Krakowie w 1956 roku. Dwadzieścia lat później ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Rok później rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Jest autorem serii obrazów – reliefów. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Od 1987 roku jest nauczycielem malarstwa i rysunku w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.

Jak mówi sam artysta – działa w oderwaniu od mód czy obowiązujących tendencji. Tworzy w oparciu o szeroko otwartą płaszczyznę formalną, technologiczną i tematyczną. Stara się wniknąć w głąb siebie, nie przeoczyć własnych wątków. Motorem jego działań jest zachwyt nad różnorodnością i bogactwem materii, nad niezgłębioną istotą światła oraz ciekawość człowieka.

Więcej prac artysty zobaczyć można w wiśnickim zamku. Wystawa czynna będzie do 15 września 2011 roku w godzinach otwarcia zamku.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz