Królewski Dzień Rodziny

„To dla was mamo i tato
Zaśpiewać chcę dzisiaj Wam
Dziękuję za każdy uśmiech,
za mój szczęśliwy dom
za miłość co w Waszych sercach
jest jak gorący żar
za to, co dla mnie najdroższe
za cenny życia dar”

small

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasi kochani rodzice mają swoje święto. Przedszkolaki z Nowego Wiśnicza uczciły ten dzień w sposób wyjątkowy. Od wielu tygodni dzieci niestrudzenie uczyły się wierszy, piosenek, tańców. Z zapałem uczestniczyły w licznych próbach, a także samodzielnie przygotowywały upominki. w czwartek 9 czerwca do komnaty plafonowej w wiśnickim zamku przybyli zaproszeni goście.

Uroczystości przywitania dokonała pani dyrektor mgr Teresa Nicze. Swój repertuar jako pierwszy zaprezentowały maluszki pod kierunkiem mgr Genowefy Piś i mgr Kingi Nowak. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Występ maluszków wszystkich oczarował.

Zaraz po maluchach na scenę wkroczyły czterolatki ze swoimi opiekunami: mgr Agatą Krotos, mgr Magdaleną Polek i mgr Anną Smęda. Dzieci zaprezentowały przedstawienie „Na łące” oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Niejedna z nich wycisnęła łzy wzruszeń.

Pięciolatki pod kierunkiem mgr Grażyny Mroczek i mgr Doroty Górskiej recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, a krótkie przedstawienia „O Małgorzatce” i „To wszystko dla taty” sprawiły, że rodzice byli wzruszeni, ale jednocześnie rozbawieni grą małych aktorów.

Jako ostatnie wystąpiły sześciolatki przygotowane przez mgr Irenę Goryczko i mgr Małgorzatę Tobiasz odgrywając urocze przedstawienie „W zaczarowanym ogrodzie”. Na koniec dzieci dziękowały swoim rodzicom za miłość, trud i wychowanie wykonanymi upominkami. Wszystkim rodzicom bardzo podobały się występy. Oklaskom nie było końca. Było wiele wzruszeń, ale przede wszystkim duma na twarzach rodziców, którzy z przejęciem oglądali swoje pociechy. Te chwile z pewnością pozostaną na długo w pamięci dzieci jak i ich rodziców.

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz