Cztery pory roku w muzyce, plastyce i w mowie

8 czerwca 2011 roku w Zespole Szkół w Starym Wiśniczu odbyła się prezentacja efektów pracy uczniów, kończąca III etap Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Od stycznia do czerwca 2011 roku dzieci z klasy I pod kierunkiem pani Janiny Hojnik – nauczyciela realizującego ten Projekt, miały możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, w trakcie których poszerzały swoje wiadomości z różnych dziedzin nauki, rozwijały swoje zdolności. Pomagały im w tym wspaniałe, nowoczesne pomoce dydaktyczne zgromadzone w trzech ośrodkach zainteresowań.
Dzieci z kl. I zaprezentowały się w: „Baśni o dwunastu miesiącach”, „O porach roku”, „O Dorotce i Kasi” śpiewając piosenki, pięknie recytując swoje role, grając na instrumentach perkusyjnych oraz w tańcu „Gwiazdeczki”. Zaprezentowały również znajomość języka angielskiego w piosence „Seasons of the year”. Klasa przygotowała także galerię swoich prac plastycznych pt. „Każde dziecko jest zdolne”, którą mogli obejrzeć rodzice i zaproszeni goście.
W Projekt zaangażowali się rodzice przygotowując dla swoich pociech piękne stroje, a także pomagając w przygotowaniu dekoracji i poczęstunku.
Wszystkie dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i samodyscypliną podczas występu.
Przedstawienie przyniosło wiele satysfakcji dzieciom, nauczycielom a rodzicom wielką radość i wzruszenie.
Na pamiątkę udziału w Projekcie uczniowie otrzymali „Myszki – pacynki” oraz dyplomy.
Na prezentacji obecni byli: Burmistrz Nowego Wiśnicza, wice Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu, wice dyrektor szkoły, ksiądz proboszcz, rodzice, nauczycie oraz uczniowie.
Pan Burmistrz przekazał gratulacje dyrekcji szkoły, nauczycielce realizującej program, rodzicom a przede wszystkim niezwykle uzdolnionym uczniom.

malyDSC_7332

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz