Młodzi – aktywni – zdrowi

Realizatorzy projektu Młodzi – aktywni – zdrowi informują, że w poniedziałek 30 i wtorek 31 maja 2011r. w ramach podsumowania unijnego projektu Młodzi – aktywni – zdrowi realizowanego w naszej szkole w ostatnim półroczu, odbyły się w hali sportowej Turnieje siatkarskie z udziałem zaproszonych drużyn ze szkół z Nowego Wiśnicza (opiekun – Dominik Kokoszka), Królówki (opiekun – Adam Łącki) i Starego Wiśnicza (opiekunowie – Jolanta Chojnik i Marta Smęda). Sędziami obydwu spotkań byli panowie Janusz Surma oraz Tomasz Jaworski, a opiekę medyczną nad uczestnikami turniejów sprawowała pani Maria Ratowska.

 
Pierwszego dnia w rozgrywkach wzięły udział drużyny z gimnazjum (w składach mieszanych dziewczęta i chłopcy). Rywalizacja między zespołami trwała kilka godzin i była bardzo zacięta. W przerwach między rozgrywkami tańczyła grupa cheerleader’s , która zaprezentowała ciekawe układy taneczne, zagrzewając tym samym zawodników do walki. 
 
Ostatecznie najwyższe miejsce na podium zajął pierwszy skład drużyny z Kobyla. 
II miejsce – drugi skład z naszej szkoły, 
a III miejsce drużyna ze Starego Wiśnicza.
 
Poza podium znalazła się drużyna z Królówki. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz piłki do siatkówki,  ponadto sędziowie przyznali nagrody specjalne (torby sportowe) dla najlepiej punktujących zawodników. Najlepsze okazały się Patrycja Kolarz z Kobyla i Aleksandra Dziadoń z Królówki. Ponadto przyznano puchary indywidualne dla wyróżniających się uczestników z naszej szkoły: Iwony Łysyk oraz Filipa Radzięty.
 
Wtorek był dniem rozgrywek mini siatkówki szkół podstawowych. Tym razem w zmaganiach wzięły udział trzy drużyny w składach mieszanych (dziewczęta i chłopcy). Młodzi zawodnicy, walcząc o puchar, grali równie dobrze, jak ich starsi koledzy z gimnazjum. Po zakończeniu turnieju, na podium stanęły kolejno drużyny z Kobyla, Starego Wiśnicza i Nowego Wiśnicza, otrzymując puchary i piłki do siatkówki. Najlepiej punktującymi zawodnikami turnieju mini siatkówki zostali: Tomasz Nalepa ze Starego Wiśnicza i Łukasz Kaczmarczyk z Kobyla, chłopcy otrzymali plecaki, wyróżniającymi się uczestnikami z naszej szkoły zostali: Justyna Batko i Dawid Batko, którzy otrzymali pamiątkowe puchary.
 
Natomiast w środę 1 czerwca o godz.900  w hali sportowej rozpoczął się Turniej tenisa stołowego.
Do rywalizacji stanęli uczniowie biorący udział w projekcie Młodzi – aktywni – zdrowi. Po długiej i  zaciętej walce zostały wyłonione najlepsze trójki:
 
Dziewczęta:
 
I miejsce Ewelina Ratowska
II miejsce Bernadetta Bakalarz
III miejsce Anna Kolarz
 
Chłopcy:
 
I miejsce Adrian Kolarz
II miejsce >Mateusz Kargul
III miejsce Krzysztof Czoch
 
Zwycięzcy w nagrodę otrzymali puchary, plecaki (I miejsce) oraz rakietki do tenisa (I, II i III miejsce).


Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz