Zakończenie Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady roku szkolnego 2010/2011

Zorganizowane przez Urząd Miejski w Nowym Wiśniczu w roku szkolnym 2010/2011 Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada zostały zakończone. 20 maja 2011 roku odbyły się ostatnie zawody gminne w tej wspaniałej imprezie. Czas więc na podsumowanie i ocenę.
Upowszechnianie idei sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej to nadrzędny cel tych zawodów w których w czasie całego bieżącego roku szkolnego aktywny udział brali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całej Gminy Nowy Wiśnicz. Wychowanie fizyczne i zajęcia sportowe spełniają w każdej szkole ważną rolę wychowawczą wśród dzieci i młodzieży szkolnej przede wszystkim w zakresie zdrowotnym, kształtowania pozytywnych zachowań i postaw oraz rozwijania umiejętności sportowych. To także nauka aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego wypoczynku. Jest to niewątpliwie wielkie zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego, którzy realizują je w naszej gminie z dużym zaangażowaniem i poświęceniem za co im bardzo dziękujemy.
Jednakże bez Was, drodzy uczniowie, idea sportu nie miałaby takiego znaczenia – dlatego Wam w szczególności dziękujemy za aktywny udział i sportowe zachowanie w zawodach gminnych oraz gorąco zachęcamy do uczestniczenia we wszystkich dla Was organizowanych imprezach sportowych. Wszystkim uczestnikom Igrzysk i Gimnazjady, gratulując najlepszym osiągniętych wyników i życząc pozostałym lepszych osiągnięć w następnych zawodach, przekazujemy sportowe pozdrowienia.

GIMNAZJADA

I miejsce – Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu  30 pkt.                                
II miejsce – Zespól Szkół w Królówce 13 pkt.
III miejsce – Zespół Szkół w Starym Wiśniczu 12 pkt.
IV miejsce – Zespół Szkół w Kobylu 8 pkt.

Punktacja
I miejsce – 3 pkt., II miejsce – 2 pkt., III miejsce – 1 pkt., IV miejsce – 0 pkt.

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

I miejsce – Szkołą Podstawowa w Nowym Wiśniczu 42 pkt.
II miejsce – Szkoła podstawowa w Starym Wiśniczu 37 pkt.
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Królówce 33 pkt.
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Kobylu 22 pkt.
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Muchówce 17 pkt.
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Chronowie 4 pkt.

Punktacja
I miejsce – 5 pkt., II miejsce – 4 pkt., III miejsce – 3 pkt., IV miejsce – 2 pkt., V miejsce – 1 pkt. , VI miejsce – 0 pkt.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz