W ogrodzie radości… – uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu po raz kolejny, tym razem 28 kwietnia 2011 r., odbyła się z tej okazji uroczysta akademia, której mottem były słowa M. Kopernika „Cóż piękniejszego nad niebo, które ogarnia przecież wszystko co piękne…”.
Barwną inscenizację, bogatą w recytacje wierszy i śpiew piosenek przygotowali uczniowie klasy czwartej wraz wychowawcą Kingą Rośkowicz. Uczniowie zwrócili uwagę na piękno otaczającego świata, jednocześnie przestrzegając wszystkich, że nasze codzienne decyzje i wybory wpływają nie tylko na najbliższe środowisko, ale w dalszej konsekwencji mają również wymiar globalny. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze życie jest częścią życia Ziemi. Dlatego tak ważne jest, abyśmy pamiętali o oszczędzaniu prądu i wody oraz o recyklingu, bo to właśnie ma wpływ na zmiany klimatyczne naszej planety. „Zastanów się nad tym zanim kreśląc zniszczysz kolejne podręczniki, zeszyty, ławki szkolne. Zawsze drukuj dokumenty z obu stron – zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czystych kartek. Pamiętaj o zbiórce makulatury i zużytych baterii, segreguj odpady oraz dbaj o rośliny. Szanuj każde żywą istotę – po prostu kochaj świat…” tak brzmiały słowa kierowane na zakończenie do zgromadzonych na przedstawieniu uczniów.
Miejmy nadzieję, że uroczysta akademia z okazji „Dnia Ziemi” odbywająca się po raz kolejny w naszej szkole skłoniła wszystkich do refleksji nad własnym zachowaniem. Czy uczniowie będą wzorowo podejmować działania zmierzające do poprawy stanu środowiska? Czas pokaże… W przygotowanie przedstawienia włożyli z pewnością wiele serca i zaangażowania, za co serdecznie im dziękujemy.


 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz