Wiśnicki Plastyk otwarty dla młodych talentów

Rok szkolny 2010/2011 uznany został przez MEN Rokiem Odkrywania Talentów. W Wiśnickim Plastyku promocja twórczości młodych ludzi trwa już od ośmiu lat.  W tym roku, podobnie jak w ubiegłych, ogłoszony został konkurs plastyczny dla gimnazjalistów województwa małopolskiego Świat wokół mnie. Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Marek Nawara i Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie Pan Zdzisław Bujanowski.
28 lutego 2011 r. Komisja Konkursowa, po obejrzeniu 311 prac w kategorii malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii nadesłanych z 29 placówek województwa małopolskiego,  wyłoniła laureatów VIII edycji tegoż konkursu.
Wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się w dniu 15 marca o godz. 12.00, w ramach Dnia Otwartego Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.  Fundatorami nagród są władze samorządowe: województwa,  powiatu, Bochni i Nowego Wiśnicza oraz instytucje kultury.
Dodatkową atrakcją spotkanie był pokaz ubioru „Marzenia ubrane w kolor” oraz inscenizacja poświęcona Patronowi Szkoły Janowi Matejce.
Podczas Dnia Otwartego uczniowie gimnazjów i goście mogli zwiedzać szkołę i obserwować zajęcia w pracowniach artystycznych. Pokazanie „żywej” szkoły ma zachęcić młodzież do dalszego rozwoju talentów poprzez edukację artystyczną w Liceum Plastycznym.
Na naszym portalu w zakładce Wiśnicz Chanel można zobaczyć relację filmową z tego wydarzenia.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz