Ferie już za nami – Olchawa

Podczas ferii zimowych w Świetlicy Wiejskiej w Olchawie odbyło się wiele ciekawych zajęć. Bywały dni, że mała salka pękała w szwach. Było dużo uśmiechów, zabawy i ciekawych rozmów. Nie brakowało jednak zaciętej rywalizacji.
W pierwszym tygodniu, oprócz konkursów, gier, zabawy tanecznej dla młodzieży, odwiedziliśmy również, dzięki uprzejmości pani Bernadetty Błoniarz z Miejskiego Ośrodka Kultury, Ośrodek Edukacji Regionalnej by poznać tajniki tworzenia świec tradycyjnych i dekoracyjnych oraz zapoznać się z techniką bibułkarstwa. Również z dziećmi ze świetlicy z Leksandrowej i Połomia wybraliśmy się na basen do Proszówek. Wyprawa jak zawsze wywołała wiele uśmiechów i radości na twarzach dzieci.
W drugim tygodniu ferii odbył się turniej tenisa stołowego Olchawa – Leksandrowa. Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych a nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Miejski Ośrodek Kultury. Odbyło się również międzyświetlicowe „Koło Fortuny”, na które do Olchawy przybyły dzieci ze świetlic z Kopalin oraz Leksandrowej. Jednak największym przeżyciem tego dnia byli goście specjalni: przedstawiciele Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz pan Policjant z Komendy Powiatowej w Bochni. Panowie ze Straży Granicznej opowiadali o tym jak wygląda i na czym polega ich praca. Przedstawili również swoich najwierniejszych towarzyszy i współpracowników, „Maksia” oraz „Eura” – dwa pieski i opowiedzieli o ich zdolnościach, tresurze oraz ich pracy. Pan Policjant przekazał dzieciom wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak powinni zachowywać się na jezdni rowerzyści, ostrzegał również przed niebezpieczeństwami, jakie bardzo często niesie ze sobą Internet.
Poniżej przedstawiamy foto galerię z przeprowadzonych zajęć feryjnych.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz