Spotkanie z kolędą “Świeć gwiazdeczko mała świeć…”

30 stycznia 2011 roku światło gwiazdy betlejemskiej prowadziło nas do remizy OSP w Nowym Wiśniczu, która na ten czas stała się „Małym Betlejem”. To tu na wspólnym kolędowaniu spotkały się wiśnickie rodziny wraz z gospodarzem gminy – Burmistrzem Stanisławem Gaworczykiem i przewodniczącym Rady Miejskiej, Jerzym Łacnym.
Kolędowanie poprzedziły występy dzieci i ich rodziców z wiśnickiego przedszkola. Treści zawarte w wierszach, pieśniach i dziecięcej inscenizacji dostarczyły wszystkim uczestnikom spotkania wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.
Wspaniała atmosfera, jaka wytworzyła się podczas tego wieczoru ukazała potrzebę organizacji tego typu integracyjnych, codziennych spotkań.
Organizatorem tego wyjątkowego wieczoru z inicjatywy Pani Genowefy Piś i Doroty Górskiej było Przedszkole Samorządowe w Nowym Wiśniczu.
Występy zakończyła pani dyrektor mgr Teresa Nicze składając życzenia słowami wiersza:

„I znów w nasze domy zawitał rok nowy
W historii wieków jako poranek dnieje
Rok pełen oczekiwań, niepewności
Czy nam przyniesie pokój, radość i nadzieję?”

Nadzieję na dni spokoju, na zgodę wśród narodów, wśród rodaków i rodzin, której tak potrzeba? Czy pozwoli nam wszystkim w zdrowiu i bezpiecznie własnoręcznie pracować na kawałek chleba ?
Życzymy sobie wzajemnie: szczerej życzliwości, mniej zazdrości, obłudy, fałszywej przyjaźni, byśmy mogli zobaczyć „belkę w swoim oku”, która tylko u bliźnich tak bardzo nas drażni.
Niech wszyscy żyją w dostatku, wzajemnej miłości. Niech nikt się nie smuci ni młody, ni stary. Niech dzień każdy najlepsze godziny przynosi. Niech się spełnią najśmielsze plany i zmiany.

Spotkanie z kolędą

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz