Przegląd Grup Kolędniczych

W niedzielne popołudnie 16 stycznia 2011 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się Przegląd Grup Kolędniczych.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło siedem grup kolędniczych: „Szczodroki” z Połomia Dużego, grupa kolędnicza z gwiazdą z Muchówki, „Herody” z Połomia Dużego, „Herody” z Zespołu Szkół w Królówce,
młodzieżowa grupa z szopką z Połomia Dużego, „Herody” z Wiśnicza Małego oraz grupa kolędnicza z gwiazdą z Połomia Dużego.
Kolędnicze występy oceniało Jury w składzie: Bernadetta Błoniarz – etnolog, Anna Siek – polonista oraz Joanna Grandys – muzyk, wokalista Opery Krakowskiej i absolwent szkoły wokalno-aktorskiej. W kategorii dziecięcej grupy kolędniczej, zwyciężyli najmłodsi uczestnicy konkursu, czyli „Szczodroki” z Połomia Dużego. Na drugim miejscu znaleźli się kolędnicy z gwiazdą, reprezentujący Muchówkę. Trzecie miejsce objęła grupa „Herody” z Połomia Dużego. Pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej, wywalczyli kolędnicy z gwiazdą-przedstawiciele Połomia Dużego. Tuż za nimi, znalazła się grupa „Herody” z Zespołu Szkół w Królówce, a trzecią pozycję zajęła grupa kolędnicza z szopką również z Połomia Dużego. Przepustkę do udziału w wojewódzkim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej otrzymali laureaci obu kategorii wiekowych, czyli przedstawiciele Połomia Dużego.
 
 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz