19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kobylu

W niedzielę, 9 stycznia 2011 roku wraz ze wschodem słońca niestrudzeni uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu ruszyli by zagrać w 19 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona będzie na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Pod opieką nauczycieli: pań Agnieszki Wąsik, Katarzyny Chorąży, Renaty Czesak, Anny Górka, Pauliny Plewy, Anety Policht oraz pana Mariusza Tobiasza,
uczniowie kwestowali w 10 miejscowościach: Kobylu, Chronowie, Porębie Spytkowskiej, Starym Wiśniczu, Nowym Wiśniczu, Muchówce, Lipnicy Murowanej, Rajbrocie, Żegocinie i na stoku narciarskim w Laskowej.

Wolontariusze z Kobyla zebrali kwotę:
16 009 złotych i 17 groszy
i pobili ich własny rekord sprzed roku!!!
 

 

Zarówno pogoda, entuzjazm młodzieży jak i hojne i serdeczne serca darczyńców sprawiły, że zbiórka przebiegła w miłej atmosferze i przyniosła nam wiele satysfakcji.
W tym roku w Nowym Wiśniczu wolontariusze połączyli siły wraz z uczniami i ich opiekunkami paniami Małgorzatą Mróz i Edytą Ziółkowską z Liceum Plastycznego.

Uwieńczeniem całodniowego kwestowania w Kobylu były wydarzenia sportowo-rekreacyjne zorganizowane na hali sportowej w szkole.
O godz. 15.00 odbył się meczu siatkarskiego drużyny Nauczycielek: Anna Górka, Renata Mocię, Paulina Plewa, Aneta Policht, Marta Smęda, Agnieszka Wąsik z drużyną Uczennic: Jadwiga Robak, Monika Olchawa, Iwona Łysyk, Katarzyna Czoch, Anna Gabryś, Patrycja Kolarz. Wygrały Uczennice 3:1.
 
Następnie o godzinie 17.00 dla wolontariuszy i mieszkańców Kobyla zatańczył Zespół Taneczny Funky Dance działający przy MOK w Nowym Wiśniczu. Pod opieką pani Pauliny Czachor swój występ zaprezentowali: Sara Zawicka, Aleksander Zawicki, Magdalena Kargul, Kaja Kulczycka i Kamila Lalecka.

Na koniec odbył się mecz piłki nożnej drużyn:
Ojców w składzie: Stanisław Nalepka, Tomasz Nalepka, Mariusz Ponisz, Aleksander Cholewa, Mariusz Stec, Mariusz Tobiasz;
Juniorów Klubu Czarni Kobyle w składzie: Marek Tomaśko, Kamil Róg, Grzegorz Dziedzic, Sylwester Kamyczek, Dawid Smęda, Rafał Grabarz;
Uczniów z Zespołu Szkół w Kobylu w składzie: Mirosław Gut, Mateusz Kaczmarczyk, Paweł Kokoszka, Filip Radzięta, Piotr Śliwa, Tomasz Tomaśko, Wojciech Wąs, Adrian Kolarz.
Mecze sędziował Paweł Stec. Zwycięski Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kobylu wywalczyła drużyna Ojców.

Zebrane pieniądze przekazano do Sztabu „Łapczyca” działającego przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

Wolontariusze i Opiekunowie dziękują wszystkim, którzy wspierali akcję.

Szczegółowe informacje na temat zebranych kwot można przeczytać na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu: www.szkolakobyle.edu.pl

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz