Wigilijne spotkania

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:
wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi!
Czym prędzej się wybierajcie,
do Betlejem pospieszajcie
Przywitać Pana.

Śpiewem kolędy rozpoczęto Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych zorganizowaną po raz kolejny przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Wiśniczu. Wigilia odbyła się 18 grudnia 2010 w Zespole Szkół w Królówce. Gospodarz szkoły – dyrektor Danuta Duś z wielką serdecznością przyjęła zaproszonych gości. W tym roku w Wieczerzy uczestniczyło 80 osób samotnych z terenu całej gminy. Osoby, które nie mogły przybyć samodzielnie zostały dowiezione autokarem szkolnym i samochodem użyczonym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Muchówce. Z uczestnikami spotkania opłatkiem łamali się przedstawiciele samorządu i księża.
Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze, wszyscy poddali się nastrojowi zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podano tradycyjne potrawy, a zaproszeni goście wzięli udział we wspólnym kolędowaniu wraz z kapelą ”Królewianie”. Uroczystą Wigilię uświetniły również przygotowane  przez  nauczycieli: Natalię Rudek i Wiesławę Jewuła, oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Królówce, jasełka bożonarodzeniowe, które wzbudziły zachwyt wśród uczestników spotkania. Nie zabrakło także prezentów od Św. Mikołaja.
Okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególny w życiu każdego człowieka. To czas  obdarowywania i radosnego świętowania.

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mgr Maria Dobranowska oraz wszyscy pracownicy MOPS-u składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i współorganizatorom wigilijnego spotkania.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz