Malarskie inspiracje krajobrazami Longchamp

W dniu 30 listopada 2010 r. o godz. 17.00  w Zamku Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu odbył się wernisaż wystawy „Malarskie inspiracje krajobrazami Longchamp”.
Na wystawie prezentowane są prace 10 uczniów Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu wykonane w trakcie pobytu w Liceum Ceramicznym w Longchamp (Francja). Grupa realizowała program wymiany  w ramach Comeniusa finansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji pt. "Kameralna forma rzeźbiarska i malarstwo na paterach inspirowane krajobrazami Nowego Wiśnicza i Longchamp".
Dyrektor Muzeum Renata Jonak przywitała  Burmistrza Nowego Wiśnicza Stanisława Gaworczyka, dyrekcję szkoły, nauczycieli  oraz zaproszonych gości. Głos zabrała dyrektor szkoły, Elżbieta Kucybała. Krótka informacja dotycząca organizacji  i przebiegu wymiany tłumaczona była na język francuski przez nauczycielkę j. francuskiego panią Marię Prokop. Na temat walorów plastycznych wykonanych prac wypowiedział się komisarz wystawy art. ceramik pan Wojciech Hyży.
Wystawa prezentowana będzie do 7 stycznia 2011 r. Towarzyszy jej katalog prezentujący wybrane prace uczniów.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz