Światło w kulturze

O kulcie światła, występującym w większości naszych obrzędów i zwyczajów, posłuchać mogli w prelekcji Bernadetty Błoniarz, uczestnicy warsztatów dla nauczycieli i instruktorów, zorganizowanych w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu.

Warsztaty zatytułowane zostały „Światło w kulturze”. Pierwsze z nich odbyły się 16 listopada 2010 r. a następne trwać będą przez dwa kolejne dni. Uczestnicy warsztatów mogli popróbować swoich umiejętności przy tworzeniu świec – tradycyjnych wykonanych na bazie woskowej węzy oraz poszukiwać bardziej artystycznych rozwiązań przy tworzeniu świec z parafiny pod bacznym okiem instruktor Agaty Dejnak. Zabawy było dużo a efekt może zdobić świąteczne stoły. Ponieważ święta zbliżają się „dużymi krokami”, uczestnikom warsztatów  zaproponowany został drugi temat – wykonywanie ozdób choinkowych z wykorzystaniem makaronu. Różnych inspiracji układania muszelek, rurek, wstążek makaronowych dostarczała instruktor Magdalena Migda. Efektem tych makaronowych układanek były gwiazdy, anioły, wieńce.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu, który podjął się trudu organizacji warsztatów niezmiernie cieszy się z tak dużego zainteresowania zajęciami oraz faktem, że wiedza na nich zdobyta zostania dalej przekazywana w szkołach, przedszkolach i placówkach kulturalnych.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz