Kolejny dzień czytania dzieciom

Dnia 22 czerwca 2010 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Cały Wiśnicz czyta dzieciom”.
Tym razem bohaterem czytanych opowieści był pies Ferdynand Wspaniały, który marzy, by stać się człowiekiem. Marzenie to realizuje się we śnie – przemieniony, do człowieka upodobniony Ferdynand opuszcza ukochaną kanapę i wyrusza w świat. Szybko jednak zauważa, że czegoś mu brakuje – oczywiście ubrania. Idzie, więc do krawca. Elegancko ubrany w koszulę, krawat, garnitur, buty i melonik opuszcza zakład krawiecki i rusza w dalszą podróż. Ferdynand przeżywa wiele przygód, ogromnie zabawnych, bo mimo zewnętrznego podobieństwa do ludzi pozostały mu psie przyzwyczajenia i upodobania.
Te i inne perypetie psa Ferdynanda Ludwik Jerzy Kern opisał w dwóch książkach: „Ferdynand Wspaniały” i „Zbudź się, Ferdynandzie”. Wszystkich, których zainteresowały przygody Ferdynanda Wspaniałego zapraszamy po książki do biblioteki.
Dzieciom z przedszkoli oraz klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu czytali: Dorota Rzepka – Dyrektor PiMBP w Bochni, Agnieszka Odrzywałek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu, Maria Dobranowska – kierownik MOPS, Danuta Dąbrowska – członek TMW, Henryk Kopańczyk – nauczyciel ceramiki w Liceum Plastycznym.

Kolejny dzień czytania dzieciom

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz