Myszka Franciszka

W dniu 15 czerwca 2010 roku w Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu odbyła się prezentacja efektów pracy uczniów z klasy I A uzyskanych podczas realizacji II etapu Projektu Edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa.
Od lutego do czerwca dzieci z tej klasy pod kierunkiem Renaty Solak – nauczyciela realizującego ten Projekt miały możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych w trakcie których poszerzały swoje wiadomości z różnych dziedzin nauki. Pomagały im w tym wspaniałe pomoce dydaktyczne zgromadzone w trzech ośrodkach zainteresowań. Dzięki nim w niezwykle przystępny i przyjemny sposób uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, plastyczne, muzyczne, ruchowe, matematyczne i przyrodnicze. Projekt był okazją do wspaniałej zabawy, dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
Udział w zajęciach został podsumowany prezentacją przedstawienia opartego na motywach bajki Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”. Występ zgromadził liczną publiczność: rodziców, członków rodzin, uczniów klas 0 – III i nauczycieli. Dzieci zaśpiewały trzy piosenki wraz z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych, zatańczyły poloneza, wcieliły się w role postaci występujących w tej inscenizacji. Na pamiątkę udziału w Projekcie uczniowie otrzymali „myszki – pacynki”. Z pewnością będą tęsknić za niezwykłą towarzyszką zajęć – Maskotką Projektu „Myszką Franciszką”, z którą bardzo się zaprzyjaźnili.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dla dzieci i zaproszonych gości.

Myszka Franciszka

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz