Mistrzowie Ortografii

IV Konkurs Ortograficzny  ”Zostań Mistrzem Ortografii!” w  Szkole Podstawowej w Królówce
 
Ortografia to trudna sztuka, ale trudnościami nie można się zrażać. Aby ułatwić i uprzyjemnić naukę ortografii od kilku lat Szkoła Podstawowa w Królówce organizuje konkursy ortograficzne, których głównym celem jest pogłębianie wiedzy i podniesienie poziomu ortografii  wśród uczniów szkoły podstawowej.
IV Konkurs Ortograficzny: „Zostań Mistrzem Ortografii!” składał się z trzech etapów, które odbyły się w roku szkolnym 2009/20010. Dwa pierwsze etapy miały formę pisemną, trzeci etap był ustny. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej
I etap konkursu odbył się 09.12.2009 r. i wzięło w nim udział aż 46 uczniów, do II etapu, który odbył się dnia 23.02.2010 r., zakwalifikowało się 23 uczniów , III etap został przeprowadzony  17.06.2010 r. Wzięło w nim udział 10 najlepszych uczniów, którzy w dwóch pierwszych etapach uzyskali największą ilość punktów.
Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się III etap konkursu, ze względu na atrakcyjną formę zabawową oraz obecność widowni, która głośnym dopingiem wspomagała walczących zawodników. Uczestnicy III etapu musieli wykazać się ustną znajomością zasad ortograficznych oraz wykonać różnorodne ćwiczenia ortograficzne: m.in. rebusy, zagadki ortograficzne, diagramy, lizaki ortograficzne, przysłowia z trudnościami ortograficznymi, ortograficzne  zoo.
Największe emocje wywołała dziesiąta konkurencja zatytułowana: "Wszystko albo nic".
W tej konkurencji uczniowie mogli zaryzykować i znacznie zwiększyć uzyskaną do tej pory sumę punktów albo pomniejszyć dotychczasową punktację, jeżeli odpowiedź była błędna.
 
Zostań Mistrzem Ortografii  

 

Wyniki III etapu IV Konkursu Ortograficznego:
– I miejsce oraz tytuł: "Mistrza Ortografii" w Szkole Podstawowej w Królówce w roku szkolnym 2009/2010 zdobyła Monika Mus (kl. VI A)
– II miejsce Anna Goc (kl. VI B)
– III miejsce Tomasz Komasa  (kl. VI A)

Jury:
mgr Wiesława Jewuła (polonistka )
mgr Bogusława Brzegowa (bibliotekarka)

Organizatorzy konkursu:

mgr Wiesława Jewuła (polonistka)
mgr Jolanta Karasińska (polonistka)

Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe, które zostaną wręczone przez panią Dyrektor Zespołu Szkół w Królówce podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Wszyscy uczestnicy III etapu otrzymali dyplomy i pamiątkowe długopisy za udział w konkursie.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz