Zakończenie Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady roku szkolnego 2009/2010

Zorganizowane przez Urząd Miejski w Nowym Wiśniczu w roku szkolnym 2009/2010 Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada zostały zakończone. W dniu 11 maja 2010 roku odbyły się ostatnie zawody gminne w tej wspaniałej imprezie. Czas więc na podsumowanie i ocenę.
Upowszechnianie idei sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej to nadrzędny cel zawodów w których w czasie całego bieżącego roku szkolnego aktywny udział brali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całej Gminy Nowy Wiśnicz. Wychowanie fizyczne i zajęcia sportowe spełniają w każdej szkole ważną rolę wychowawczą wśród dzieci i młodzieży szkolnej przede wszystkim w zakresie zdrowotnym, kształtowania pozytywnych zachowań  i postaw oraz rozwijania umiejętności sportowych. To także nauka aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego wypoczynku. Jest to niewątpliwie wielkie zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego, którzy realizują je w naszej gminie z dużym zaangażowaniem i poświęceniem za co im bardzo dziękujemy.
Jednakże bez Was, drodzy uczniowie, idea sportu nie miałaby takiego znaczenia – dlatego Wam w szczególności dziękujemy za aktywny udział i sportowe zachowanie w zawodach gminnych oraz gorąco zachęcamy do uczestniczenia we wszystkich dla Was organizowanych imprezach sportowych. Wszystkim uczestnikom Igrzysk i Gimnazjady, gratulując najlepszym osiągniętych wyników i życząc pozostałym lepszych osiągnięć w następnych zawodach, przekazujemy sportowe pozdrowienia.

 

Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży Szkolnej:
 I  miejsce   – Szkoła Podstawowa  w Królówce  –  48 pkt.                 
 II miejsce  – Szkoła Podstawowa  w Nowym Wiśniczu  – 46 pkt   
III miejsce  – Szkoła Podstawowa  w Starym Wiśniczu   – 41 pkt                            
IV miejsce  – Szkoła Podstawowa  w Muchówce   – 35 pkt
V  miejsce  – Szkoła Podstawowa  w  Kobylu   – 16 pkt
VI miejsce – Szkoła Podstawowa  w Chronowie  – 11 pkt

Klasyfikacja Gimnazjady:
I    miejsce    –  Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu  –  29 pkt.
II   miejsce   –  Zespół Szkół w Starym Wiśniczu    –  20 pkt.
III  miejsce   –  Zespół Szkół w Kobylu –  16 pkt.
IV miejsce    –  Zespół Szkół w   Królówce  –  15 pkt

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz