Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

Dnia 10 czerwca 2010 roku o godz. 12.00 w Zespole Szkół w Starym Wiśniczu odbyła się prezentacja umiejętności dzieci, kończąca II etap Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Na prezentacji gościliśmy Pana Burmistrza Nowego Wiśnicz mgr inż. Stanisława Gaworczyka, Pana Z–ce Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Groblickiego, księdza proboszcza Starego Wiśnicza Ryszarda Kołodzieja, Panią Dyrektor mgr Wandę Hałatek, Panią W-ce Dyrektor mgr Jolantę Małecką, oraz zaproszonych nauczycieli i rodziców. Gościliśmy również dzieci z klasy „0” z Przedszkola w Starym Wiśniczu wraz z Panią mgr Małgorzatą Krotos. Przedstawienie obejrzały także dzieci z nauczania zintegrowanego z naszej szkoły.
Dzieci z klasy I zaprezentowały się w inscenizacji pt. „Ziemia – nasza błękitna planeta” – pięknie recytując swoje role, śpiewając piosenki, grając na instrumentach perkusyjnych. Odegrały również krótką scenkę w języku angielskim, pikietując wokół „Ziemi” z hasłami ekologicznymi. Klasa przygotowała również wystawkę swoich prac plastycznych pod hasłem „Każde dziecko jest zdolne”, którą mogli obejrzeć rodzice i zaproszeni goście.
W projekt bardzo zaangażowali się rodzice przygotowując dla swoich dzieci stroje, a także pomagając w przygotowaniu sali i dekoracji.
Uczniowie biorący znaczny udział w akcjach ekologicznych organizowanych w naszej szkole zostali nagrodzeni przez Pana Burmistrza dyplomami. Przedstawienie bardzo się podobało. Po prezentacji nastąpiło symboliczne przekazanie środków dydaktycznych nauczycielowi realizującemu III etap Projektu. Na ręce Pani mgr Janiny Hojnik została przekazana maskotka Projektu – myszka.

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz