Moja Wersja Legendy Wiśnickiej – rozdania nagród

W piątek 11 czerwca 2010 roku w wiśnickim zamku odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu „Moja wersja legendy wiśnickiej”.
Zadaniem uczestników tego przedsięwzięcia było przygotowanie własnej wersji legendy w oparciu o legendy już istniejące. Organizatorem imprezy była Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu, a koordynatorem Pani Iwona Łukasik – polonistka Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu.

Moja Wersja Legendy Wiśnickiej - rozdania nagród

 

Konkurs był rozpatrywany w trzech kategoriach:
-wierszowana wersja legendy wiśnickiej
– scenariusz inscenizacji na podstawie legendy wiśnickiej
– komiksowa wersja legendy wiśnickiej

Patronat nad konkursem objęli:
Burmistrz Nowego Wiśnicza – mgr inż. Stanisław Gaworczyk
Profil – Graphic –Artur Proficz
Firma Handlowo – Usługowa RAFKO S.J Rafał Kuc, Marek Kuc
Patronat medialny:
Dziennik Polski oraz serwis internetowy www.szkola.firmowa.eu

Nagrody i wyróżnienia, które wręczali członkowie Jury odbierali uczniowie szkół podstawowych z terenu całej Polski.
Gościem honorowym imprezy była Pani Zofia Wiśniewska, która zebrała i literacko opracowała legendy związane z naszym pięknym regionem.
Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr. 95 w Krakowie.
Laureatka II miejsca Nina Dudek napisała scenariusz inscenizacji legendy „O wiśnickim zamku i Kasi pięknej dworce królowej Bony”, który został wystawiony na deskach wiśnickiego zamku.
Atmosfera sal zamkowych przeniosła nas w czasy Piotra Kmity. Do najpiękniejszej z sal wkroczyli rycerze, królowa Bona z mężem Zygmuntem Starym, Zygmunt August z Barbarą Radziwiłłówną, piękne włoszki dworki królowej Bony no i oczywiście Kasia z Wojtusiem.
Młodzi aktorzy po mistrzowsku odegrali swoje role, a kunszt aktorski w profesjonalny sposób połączyli z tańcem dworskim i tańcem współczesnym.
Stroje oddające atmosferę tamtych czasów, dekoracje i nastrój pięknego zamku pozwoliły uczestnikom spotkania przenieść się w czasie i uczestniczyć w życiu XVI – wiecznego dworu.
Zaproszeni goście zwiedzili również zamek, bibliotekę i ratusz a po poczęstunku udali się do Krakowa. Żegnając się z Wiśniczem zapewniali, że jeszcze tutaj powrócą, bo urzekł ich klimat tego historycznego miasteczka.

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz