Dzień Dziecka w Wiśnickim Zamku

Dzieci ze szkoły podstawowej w Nowym Wiśniczu w tym roku troszkę inaczej niż zazwyczaj uczciły Dzień Dziecka. Swoje święto spędziły w zamkowych murach wraz z Grupą Odtwórstwa Historycznego Per Saecula.
Dzieci zobaczyły jak się dawniej ubierano, dowiedziały się ile czasu musiał poświęcić rycerz, żeby ubrać zbroję i po co potrzebni mu byli giermkowie, byli także świadkami potyczki dwójki zwaśnionych mieszczan. Później Grupa z udziałem ochotników pokazała wszystkim uczestnikom spotkania kilka zabaw, które pomimo upływu czasu nadal są świetną atrakcją dla współczesnych dzieci. Była więc nauka tańca – tu maluchy z zerówki i pierwszaki wiodły prym, zabawa w „kręciołę”, która o zawrót głowy przyprawiała także duchowieństwo, „ławeczka”, gdzie trzeba było wykazać się refleksem oraz przeciąganie liny dla osób o silnych nogach.
Na zakończenie Per Saecula przedstawiła w teatrzyku kukiełkowym trzy legendy wiśnickie. Wszystkie dzieci z uśmiechami na twarzach pożegnały się z młodymi rekonstruktorami historycznymi i wróciły do szkoły.

Dzień Dziecka w Wiśnickim Zamku

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz