XIII Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych

Jak co roku w niedzielne popołudnie 30 maja, na wiśnickim rynku odbyła się XIII Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. W konkursie udział wzięło 9 orkiestr: Orkiestra Dęta Sobolów, Orkiestra Dęta OSP Okulice, Orkiestra Dęta OSP Grobla, Orkiestra Dęta Towarzystwa Miłośników Muzyki z Mystkowa, Miejska Orkiestra Dęta Miasta Brzeska, Orkiestra Dęta Kopalni Soli w Bochni, Orkiestra Dęta Zakładów „Azoty” z Tarnowa – Mościc S.A, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa, Orkiestra Dęta OSP z Leszczyny.
 
 

 

Uczestników Wiśnickiej Parady oceniało jury w składzie:
  1. Leszek Łopalewski – wieloletni muzyk Filharmonii Lubelskiej, obecnie nauczyciel i kierownik sekcji instrumentów dętych w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, wykładowca Strudium dla Kapemistrzów w Nowym Sączu.
  2. Jan Rosiek – wieloletni muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu. Obecnie nauczyciel gry na instrumentach dętych w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopiona w Nowym Sączu
  3. Zbigniew Cabała – wieloletni muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu. Obecnie muzyk Sadeckiego Big Bandu. Znakomity perkusista.

Komisja artystyczna postanowiła przyznać:
w kategorii Orkiestr Zakładowych
I miejsce – Orkiestrze Dętej Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach
II miejsce – Orkiestrze Dętej Kopalni Soli w Bochni
w kategorii orkiestr OSP
dwa równorzędne I miejsca
Orkiestrze Dętej z Okulic
Orkiestrze Dętej z Grobli
II miejcse – otrzymała orkiestra Dęta z  Leszczyny
w grupie orkiestr działających przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach
I miejsce otrzymała orkiestra Dęta z Baczkowa
II miejsce Orkiestra Dęta Towarzystwa Miłośników Muzyki z Mystkowa
III miejsce Miejska Orkiestra Dęta Miasta Brzeska.
w grupie orkiestr parafialnych
I miejsce przyznano Orkiestrze Dętej z Sobolowa.

Do udziału w finale  XXXIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „ECHO TROMBITY” zakwalifikowano wszystkie orkiestry. Jury gratulując orkiestrom podkreśliło, że poziom bieżącej edycji konkursu był wysoki i bardzo wyrównany.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz