Roztańczone wiśniczanki

Nowy zespół taneczny działający przy MOK Nowym Wiśniczu„ Funky Dance” ostatnio miał okazję zaprezentować się na poważnej imprezie zatytułowanej „TALENTY MAŁOPOLSKI 2010” w Wadowickim Centrum Kultury w Wadowicach w dniu 9 maja 2010 roku. Konkurs ten odbywał się aż po raz XXIII w ramach Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych. Udział w nim wzięło ponad tysiąc utalentowanych osób z całej Małopolski.
 

 

Ponadto kilka dni wcześniej 24 kwietnia młodzież z Wiśnicza wzięła udział w powiatowym konkursie w Brzesku, gdzie udało im się oczarować jury, przechodząc tym samym do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim, czyli właśnie do Wadowic. Podczas występu w Brzesku, spośród wielu uczestników zostało wybranych 7 osób, w tym właśnie nasze dziewczyny z „Funky Dance ’high heels” z programem latino dance oraz Kaja Kulczycka, tańcząca hip-hop, która niestety z powodu kontuzji nie wystąpiła w Wadowicach.
Wiśnicka grupa taneczna „Funky dance ’high heels” to siedem dziewcząt, trenujących pod okiem instruktorki MOK-u, pani Pauliny Czachor, która dba także o choreografię wszystkich występów. Tancerki są w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat.
 
W Wadowicach utalentowane dziewczyny zatańczyły kilkuminutowy program do przebojów ABBY. Złożony był z mieszanki tańców latino: rumby, chachy, tanga. Ich występ wzbudził szczery aplauz zgromadzonej publiczności, a także towarzyszących im dzielnie kibiców. Choć na wadowickim parkiecie nie wytańczyły żadnej nagrody, pokaz ten był dla nich okazją do zdobycia nowych doświadczeń w obcowaniu ze sceną, podglądnięcia jak tańczą inni, a także do podzielenia się swoimi wrażeniami z pozostałymi uczestnikami konkursu. Było to bowiem prawdziwe święto tańca, sztuki, radości i ekspresji…
 
 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz