Moja wersja legendy wiśnickiej – WYNIKI

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
„MOJA WERSJA LEGENDY WIŚNICKIEJ”
 
Moja wersja legendy wiśnickiej

WIERSZOWANA WERSJA LEGENDY WIŚNICKIEJ:

I miejsce
KATARZYNA SZYMANOWSKA „Biały rumak”
Szkoła Podstawowa Nr 95 im. Władysława Broniewskiego w Krakowie (N-L Maria Antoniuk)

II miejsce ALEKSANDRA DZIADOŃ „Diabelski kamień”
Zespół Szkół w Królówce ( N-L Jolanta Karasińska)

III miejsce – ex aequo

  • MARIA WASZCZYSZYN „Saga o Białej Damie”

Szkoła Podstawowa Nr 95 im. Władysława Broniewskiego w Krakowie (N-L Maria Antoniuk)

  • DANIEL PLISZKA „Kamienny Grzyb”

Miejska Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gustawa Morcinka w Piekarach Śląskich ( N-L Stefania Ir)

WYRÓŻNIENIA:

  • JUSTYNA WOJKOWSKA „Kamienie Brodzińskiego”

Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu (N-L Renata Czesak)

  • ARKADIUSZ PASZKOWSKI „Diabla sprawa”

 Zespół Szkół – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie (N-L Beata Fortuna)

  • ALEKSANDRA PIETRZYK „Kamienie Brodzińskiego”

 Zespół Szkół – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie (N-L Beata Fortuna)

SCENARIUSZ INSCENIZACJI NA PODSTAWIE LEGENDY WIŚNICKIEJ

I MIEJSCEDANIEL PLISZKA  „Wiśnickie Diabły”    
Miejska Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gustawa Morcinka w Piekarach Śląskich (N-L Stefania Ir)

II MIEJSCENINA DUDEK  „O wiśnickim zamku i Kasi pięknej dworce królowej Bony”
– Szkoła Podstawowa Nr 95 im. Władysława Broniewskiego w Krakowie (N-L Maria Antoniuk)

III MIEJSCE – ex aequo

Szkoła Podstawowa Nr 32 im. Ludwika Waryńskiego w Bielsku Białej (N-L Grzegorz Wójtowicz)

Szkoła Podstawowa w Siennej (N-L Anna Fecko)


WYRÓŻNIENIA:

Szkoła Podstawowa Nr 95 im. Władysława Broniewskiego w Krakowie (N-L Izabela Kucewicz)

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tarnowskich Górach (N-L Barbara Żelezny)

KOMIKSOWA WERSJA LEGENDY WIŚNICKIEJ:

I MIEJSCE
ALEKSANDRA ŚLIWIŃSKA „O wiśnickim zamku i Kasi pięknej dworce królowej Bony”
– Szkoła Podstawowa Nr 95 im. Władysława Broniewskiego w Krakowie (N-L Maria Antoniuk)

II MIEJSCE
ŁUKASZ JAROSZ „Kamień Grzyb”
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu (N-L  Renata Czesak)

III MIEJSCE
KLAUDYNA RABUS „Biały Rumak”
Miejska Szkoła Podstawowa Nr 11 w Piekarach Śląskich (N-L Adam Lubos)

WYRÓŻNIENIA:

  • TOMASZ SIWIEC „Biała Dama wiśnickiego zamku”

Szkoła Podstawowa Nr 111 w Krakowie ( N-L Renata Makarska – Banaś)

  • KATARZYNA CHODŹBA „Biała Dama wiśnickiego zamku”

Szkoła Podstawowa Nr 95 im. Władysława Broniewskiego w Krakowie (N-L Maria Antoniuk)

  • NATALIA KOWALSKA „Biała Dama wiśnickiego zamku”

Zespół Szkół w Królówce ( N-L Wiesława Jewuła)

  • DAWID CHRZAN „Biała Dama wiśnickiego zamku”

Zespół Szkół w Królówce ( N-L Wiesława Jewuła)

WYRÓŻNIENIE POZAREGULAMINOWE:
MARTYNA KOŁTUN „O kamiennym dworze w Chronowie na Kobylej Górze”
Szkoła Podstawowa Nr 95 im. Władysława Broniewskiego w Krakowie (N-L Izabela Kucewicz)

 

O terminie wręczenia nagród szkoły zostaną powiadomione telefonicznie oraz na adres e-mail.

Nagrodzone prace zamieszczane sukcesywnie będą na naszej stronie internetowej. Dziś prezentujemy komiks, który zajął I miejsce.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz