Sztandar w 3 majowe popołudnie

Po 50 latach działalności, 3 maja 2010 roku, w kaplicy wiśnickiego zamku, w czasie uroczystej Mszy Święta z okazji Święta Narodowego Towarzystwo Miłośników Wiśnicza otrzymało sztandar. Jest on wyrazem szacunku i czci dla Tych, którzy w minionym okresie czasu społecznie pracowali dla rozwoju Ziemi Wiśnickiej, jest symbolem wokół którego winni gromadzić się współcześni członkowie Towarzystwa oraz znakiem, który przyszłe pokolenia Wiśniczan ma zachęcać do pracy społecznej.   
Na jednej jego stronie umieszczony jest orzeł nawiązujący do wizerunku umieszczanego na znakach Towarzystwa Szkoły  Ludowej i napis „Patriam versus” „zwróceni ku Ojczyźnie”, na drugiej stronie sztandaru, na niebieskim tle umieszczona jest kopia obrazu Wniebowziętej z Wiśnickiego kościoła i napis: „Towarzystwo Miłośników Wiśnicza” oraz dwie daty 1959 i 2009, spięte herbem Wiśnicza. Fundatorem sztandaru był Burmistrz Nowego Wiśnicza.
Na zakończenie Mszy Świętej najbardziej zasłużone dla towarzystwa osoby: pan Antoni Bukowski, Jan Święch i Elżbieta Moskwa zostały wyróżnione przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz.
Po Mszy Świętej zostały przekazane dla Towarzystwa Miłośników Wiśnicza symboliczne klucze do jednego z pomieszczeń w bastionie północnym zamku.
 
3 maja 2010 roku 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz