Turniej Matejkowski

W dniu 20 kwietnia 2010 roku o godzinie 9.00 w jednej z sal wiśnickiego zamku rozpoczął się Turniej Matejkowski. Organizatorem Turnieju jest Muzeum Pamiątek po Janie Matejce Koryznówka  w Nowym Wiśniczu, które skorzystało z gościny i pomocy Zamku w Wiśniczu. W konkursie udział wzięło po czterech uczniów z wszystkich gimnazjów z gminy Nowy Wiśnicza. Turniej przebiegał w trzech etapach. W I etapie pytania dotyczyły życia i twórczości Jana Matejki, a w II i III obrazu „Bitwa pod Grunwaldem”.
Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z Gimnazjum w Starym Wiśniczu. I miejsce zdobyła Kinga Klimek, II – Mateusz Put a na III pozycji uplasował się Damian Tryliński.
 
Turniej Matejkowski

 

Siedem osób zakończyło turniejowe zmagania na I etapie, otrzymali oni fundowane przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie nagrody w postaci puzzli oraz płyt CD „Szlak architektury drewnianej”. Uczestnicy III etapu dostali zaproszenie na trzydniową wycieczkę na Pola Grunwaldzkie i do pałacu w Waplewie, fundowaną przez Burmistrza Nowego Wiśnicza. Trójka finalistów ponadto otrzymała: za I miejsce album „Muzea Małopolski”, za II i III miejsca reprodukcje obrazów Jana Matejki. Wszyscy otrzymali także ceramikę artystyczną wykonaną przez uczniów Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz