Synom polskiej ziemi

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz
Szanowni Państwo!

Radni, zebrani na sesji Rady Miejskiej, dnia 15 kwietnia 2010 roku w Nowym Wiśniczu, przekazują Wszystkim w dniach wyjątkowej żałoby narodowej słowa nadziei i pociechy a do Tych, co tak nagle odeszli a tak wiele znaczyli dla naszej Ojczyzny, kierują słowa wdzięczności.
Dnia 10 kwietnia 2010 roku, w czasie podróży do Katynia na uroczystość upamiętniającą 70 rocznicę zamordowania polskich żołnierzy, zginął śmiercią tragiczną Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Jego Żona a także 94 osoby oficjalnej polskiej delegacji.
Wobec tej niezwykłej tragedii, każde słowo niewiele znaczy, pozostaje tylko milczenie i modlitwa za Nich i w intencji naszej Ojczyzny.  
Pomiędzy słowa modlitwy wplatamy strofy naszego narodowego hymnu, wypowiadając: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”, rozumiejąc je jako wielkie zobowiązanie dla nas, wobec Ojczyzny. Modlimy się zaś często słowami: „Ojczyznę naszą, Ojczyznę wolną pobłogosław Panie i tarczą Twojej wszechmocnej opieki otaczaj ją od nieszczęść by ją nie przygnębiały”.
Łączymy się duchowo z rodzinami ofiar tragedii, wspierając ich podziękowaniami za piękną postawę ich bliskich i przypominając słowa Jana Kochanowskiego, że tym droga do nieba otwarta co Ojczyźnie służą.
Niezwykłe wydarzenie dla Polski, którego jesteśmy świadkami odczytujemy jako znak dla narodów świata, by na nowo poznały prawdę o zbrodni Katyńskiej i w miłości oraz zgodzie budowały perspektywy przyszłości. Zwracamy się do polityków i każdego człowieka, by wszelkie wymiary życia, także politycznego budowane były na fundamentalnych wartościach jakimi są prawda, tolerancja, życzliwość i przyjaźń.
Bogu powierzamy ofiarę życia najlepszych synów polskiej ziemi, prosząc, by obdarzał ją pokojem i szczęściem.

Radni Rady Miejskiej

Nowy Wiśnicz, 15 kwietnia 2010 roku

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz