Przez Krzyż do chwały

Są takie dni w roku, dzięki, którym nasze życie nasze życiena ziemi nabiera nowego sensu. Wielkanoc przeżywana w duchu prawdziwej wiary napełnia nas nadzieją zmartwychwstania, który Chrystus wysłużył umierając za nas na Krzyżu. Od tej pory dwie skrzyżowane belki stały się dla nas znakiem radości i nadziei.
Zanim w naszych kościołach zabrzmi radosny śpiew ALLELUJA, musimy zdać sobie sprawę z tajemnicy cierpienia, które przyniosło zwycięstwo nad grzechem, pustką, samotnością, nad śmiercią. To w naszym codziennym krzyżu – obowiązków, trudności, kłopotów, problemów, choroby, samotności, kalectwa – możemy odnaleźć prawdziwy sens. Ta droga wiedzie do Zmartwychwstania, prawdziwej radości, wiecznego szczęścia. Ks. Twardowski pisał: "cierpienie, upokorzenie i samotność spotyka nas nie po to, by nas zniszczyć. To Jezus staje obok i podaje nam cierpienie, abyśmy z siebie wydobyli więcej, abyśmy potrafili przeżyć doświadczenia innych, abyśmy przez ból stali się mądrzejsi".
 
 Przez Krzyż do chwały 

 

W duchu tej wrażliwości, uczniowie klasy II c szkoły podstawowej, Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, 31 marca 2010 r., podczas uroczystej akademii, przygotowanej przez wychowawcę klasy, księdza katechetę oraz siostrę Krystynę, wprowadzili nas w klimat świąt Paschalnych. Zebrani: dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie mogli pogłębić ducha swojej wiary i w zadumie nad własnym życiem, przygotować się do przeżywania świętych dni Triduum Paschalnego.

Z okazji świąt wielkanocnych, dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie, wszystkim mieszkańcom Nowego Wiśnicza, pragną złożyć płynące z serca życzenia świąteczne.
Drodzy!    
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa  jest  dla nas znakiem radości i nadziei. Pokonana została śmierć, wąż starodawny nie ma nad nami już pełnej władzy, odwieczny zamysł Boga Ojca spełnił się  w osobie Chrystusa, który umacnia nas w chwilach radości i smutku.

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, dzieląc z Wami radość ze zmartwychwstania naszego Pana i Zbawiciela, pragniemy złożyć Wam płynące z serca życzenia. Niech światło wielkanocnego poranka rozświetla mroki Waszego życia, niech w Waszych sercach gości zawsze prawdziwa miłość, zdolna do  poświęceń nawet za cenę życia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza Was swoim błogosławieństwem i wspiera w podejmowanych obowiązkach.

 

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz